Publikuota: 2023 m. 5 gruodžio d. 09:00
Apdovanojimas „Už lietuviško dizaino baldų propagavimą“ („Metų interjeras / Auksinė paletė‘22“)

Lina Adi Photography nuotr.

„Dizona“ kviečia prisiminti geriausius konkurso „Metų interjeras“ projektus. Apdovanojimas „Už lietuviško dizaino baldų propagavimą“ konkurse „Metų interjeras / Auksinė paletė‘22“ atiteko interjero ir architektūros studijai IN DOT.

Namai su vidine ašimi 

Šio interjero istorija prasidėjo nuo gilios diskusijos apie tai, kaip žmogaus aplinka sąlygoja harmoningą gyvenimo būdą. Ir kaip padaryti, kad išlikdama atspari laiko tėkmei ji atspindėtų ir šiandienos stiliaus tendencijas?

Suderinti iš pirmo žvilgsnio nesuderinama galima tik turint aiškią viziją, bei remiantis savo sričių autoritetais – menininkais, ir kitų sričių kūrėjais. Vizualiai neutralioje, bet kokybiškoje aplinkoje, atsiskleidžia kruopščiai parinkti baldai, šviestuvai, kur dauguma jų – kurti žymių Europos dizainerių kūriniai.

Susiję:

Interjero vizija buvo modernūs ir kokybiški namai organiškai į aplinką įsiliejančios architektūros kontekste. Ilgamečius medžius gaubiantys lenkti fasadų sprendimai, aukšti vitrininiai langai, už jų – išpuoselėta aplinka – visa tai tapo stipria varomąja jėga kuriant harmoningą visumą. Atitraukus plačių langų užuolaidas pastatas tampa tarsi perregimas. Interjeras persipina su architektūra ir vienas kitą papildo.

INDOT interjeras / Lina Adi Photography nuotr.

Todėl pagrindiniais šio interjero sprendiniais tapo organiškai į aplinką įsiliejantys laiptai, subtilus židinio apdailos sprendimas, švelnus lenktų ir tiesių linijų žaismas nežymiai atkartojant organišką fasado liniją. Visa kita – rami, bet kokybiška aplinka. Tai, ką žmogus pajunta per natūralias medžiagas, per kasdien naudojamus daiktus, liečiamus paviršius. Čia nėra jokio melo, viskas tikra – medis, stiklas, metalas. Kai kurioms iš jų suteiktos novatoriškos panaudojimo formos. Pavyzdžiui, sendinto žalvario virtuvės sala, egzotinio medžio virtuvės baldai, judančios ir stabilios, erdves dalinančios stiklo pertvaros. O ramios spalvos ir faktūros sukuria foną visoms ypatingoms formoms atsiskleisti. Taip šviečianti medinė laiptų spiralė tapo namų ašimi bei funkcine jungtimi tarp gyvenamųjų ir miegamųjų zonų.

Kuriant šį interjerą siekėme vadovautis moderniosios architektūros klasikos kūrėjo, Mies Va De Rohe, žymiausiais principais – „Less is more“ ir „God is in the details“. Todėl jame yra daug detalių, tarsi nematomų dienos šviesoje ir atgyjančių vakare, kai netikėtose vietose atsiskleidžia apšvietimo sprendimai.

Šalis: Lietuva

Daugiau interjero nuotraukų rasite čia:

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.