Publikuota: 2023 m. 18 lapkričio d. 09:00
Geriausias miegamojo projektas („Metų interjeras / Auksinė paletė‘22“)

Arimanto Knašo nuotr.

„Dizona“ kviečia prisiminti geriausius konkurso „Metų interjeras“ projektus. Apdovanojimas „Metų interjeras / Auksinė paletė‘22“ nominacijoje „Geriausas miegamojo projektas“ atiteko interjero dizainerei Silvijai Samoškaitei-Liškauskienei.

Namas Kuršių Marių Oazėje

182 kv.m. gyvenamas namas ant Kuršių Marių kranto, apsuptas erdvių lauko terasų. Interjero funkciniai sprendimai bei erdvių išdėstymas kurtas atsižvelgiant į nedidelės šeimos asmeninius poreikius, pomėgius ir būsto architektūrą.

Įėjus pro lauko duris atsiduriame erdviame hole, tai – pirmoji erdvė, į kurią patenkame vos pravėrę namų duris. Daug dėmesio baldinės dalies sprendiniuose, šioje patalpoje sutalpintas visas namų ūkis, skalbimo zona, šildymo ir vėdinimo įranga, elektros instaliacijos spinta, bet jie taip ir lieka nepastebėti, už uždangų, kurios oragniškai susijungia kaip baldinė ir kaip dekoratyvioji dalis, sukurdamos stilingą estetinį paveikslą. Vertikalūs linijiniai akcentai stilizuotose balduose, organiškai akmens gijomis išmarginta grindų keramika, žalsvi, smėlio, turkio, ochros tonai su kontrastuojančiom juodom detalėm. Ant didžiulės sienos atsiranda tapybiški modernūs gamtos fragmentas, su kabančiomis šermukšnių kekėmis turkio pievoje tarsi įžanga į kitas namų erdves. Be funkcinio šios erdvės apšvietimo , parinktas ir šiek tiek simbolikos įnešantis vieno iš Europos apšvietos dizaino lyderių šviestuvas, kur šviestuvo pagalba, per formos organiką, funkciją ir meninė išraišką, išspręsta ne tik šviesos sklaida, bet ir prie vandens esančių namų sąsaja su  gamta, kuris neabejotinai sukuria jaukumo atmosferą…

Bendroje pirmojo aukšto zonoje atsiranda baldinis suskirtymas: virtuvė, valgomasis, svetainė bei poilsio spa zona.

Silvijos Samoskaitės Liskauskienės interjeras / Arimanto Knašo nuotr.

V i r t u v ė ir valgomasis šiuose namuos,  sutelkia visų dėmesį aplink save. Pirmo aukšto erdvėje ji – ir valgomojo, ir  svetainės dalis – funkciška, bet nesubuitinta, pasirenkant netipines ir kontrastuojančias medžiagas: žalvario stalviršis saloje, akmuo, medis, dūminis stiklas, saikingas auksas detalėse…

Greta esantis modernus p r i e š p i r č i o spa zonos interjeras, virsta daugiafunkcine erdve…

Susiję:

Interjere atsisakyta, į dvi atskiras erdves dalijusios pirmo aukšto gipso sienos, nebelieka planavimo šablonų, priimtas demokratiškas sprendimas atvirame stiklo vitrinų name turėti ir atvirą priešpirtį, čia pat gali ir gerti rytinę kavą, lietui lyjant su vaikais žaisti stalo žaidimus, priiminėti švečius, o norint ramumos, stiklinės pertvaros pagalba, pabėgti į ramybę ir atsikvėpti po spa procedūrų…

Laiptais pakylame į kitas poilsio zonas, miegamasis, vonios kambariai ir vaiko kambarys. Visi jie subtiliai ramūs su savitu koloritu, kuriantys atskiras istorijas:

Vaiko erdvė – mažos mergaitės pasakų ir svajonių oazė su nuostabiu horizontu pro langą. Interjeras šviesiai skaidrus, pudros ir dūminės rožės tonuose, su mistifikuotais šviečiančiais akmenėliais ant sienos rožinėje drugelių pievoje. Baldai kurti šiai erdvei, o rašomasis stalas ir kedė pasirinkti, kad augtu kartu su mažąja kambario šeimininke.

Silvijos Samoskaitės Liskauskienės interjeras / Arimanto Knašo nuotr.

Papildomas mažas kambarys – P o i l s i o oazė balto miško dekoro fone ant sienos – kambarys tylai, ramybei, knygai ar laikui sau, ar svečių viešnagei.

Šviesus, subtilus, dėmesingas detalėm, praturtintas tekstilės bukle deriniais, specialiai šiai erdvei kurtais korpusiniais baldais paįvairinant juos natūralaus ratano užpildu.

M i e g a m a s i s ir miegamojo didžioji vonia lengvuose vandens tonuose, kambariai atveriantys horizontus, su didžiuliais vitrininiais langais į vandenį, akvareliniais liejiniais ant sienos ir subtiliai atsikartojančiais gamtos motyvais dekoruose.

Šiame interjere pasiektas rezultatas – ne tik funkcionalūs ir estetiški namai, bet ir sukurta vieninga namų istorija, kur kiekvienas kambarys turi savo veidą, praturtintą tematikomis, faktūromis, kokybiškais daiktais ir apdailos medžiagomis, kurie rinkti išskirtinai šiai aplinkai, racionaliais ir iracionaliais sprendimais, kurie kūrybiniame procese neišvengiami.

Šalis: Lietuva
Plotas: 182 m2

Daugiau interjero nuotraukų rasite čia:

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.