Pritaikyti vieną svarbiausių namų erdvių kasdieniam komfortui ir integruoti įkvepiančią atmosferą papildančių skoningų akcentų. Tokios misijos, anot „DAStudio“ įkūrėjos, jau ne vienerius metus kryptingai laikosi dizaino ekspertai.
Kokius konkrečius funkcionalumo ir estetikos prasme derančius sprendimus realizuoti, nulemia kliento noras, tačiau bet kuriuo atveju pravartu atsižvelgti į bendrą namų stilistiką ir išlaikyti vientisumą visose būsto erdvėse: „Taip sukuriama harmonija ir išvengiama ilgainiui imančio erzinti chaoso“, – paaiškina D. Aukštikalnė.
Vienas iš būdų „sušildyti“ bet kokį interjerą yra medis ir jo raštai – tendencija, ne veltui užsitarnavusi klasikos statusą
Vienas iš būdų „sušildyti“ bet kokį interjerą yra medis ir jo raštai – tendencija, ne veltui užsitarnavusi klasikos statusą. Būstų šeimininkus, kurie vis dar įtariai vertina medieną vonios kambaryje, neva čia ji linkusi deformuotis ar pūti, D. Aukštikalnė patikina, kad ši medžiaga šiandien puikiai apdirbama.
„Iš medžio imitacijos ar dažytos medienos plaušo plokščių, baldų pramonėje vadinamų MDF, lengva gaminti įvairiausias detales, jų paviršiuje išfrezuoti norimas formas. Plokštė atspari aplinkos drėgmei, tad būtent eksploatacijai vonios kambaryje labiausiai ir tinka – svarbiausia apsaugoti praustuvo spintelę ar kitus paviršius, kurie turės tiesioginį sąlytį su vandeniu“, – sufleruoja specialistė.
Esate įsirengę gerą vėdinimo sistemą? Tuomet, anot D. Aukštikalnės, baldines plokštes nesibaimindami galite rinktis ir pigesnes, be išskirtinės apsaugos drėgmei.
„Dar vienas būdas pajausti malonų medienos medžiagiškumo efektą – vietoj sienoms dengti naudojamų plytelių, mikrocemento ar dažų rinktis specialias dekorines, ypač didelių formatų ir drėgmės nebijančias plokštes. Mat jų printų asortimentas itin platus: nuo gėlių rašto, geometrinių figūrų iki tos pačios medžio imitacijos“, – pataria interjero dizainerė.
Atsigręždamas į medienos privalumus šiuolaikiniame vonios kambaryje, D. Aukštikalnei antrina sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas. Ši medžiaga ar jos motyvai ne tik alsuoja natūralumu, bet ir suteikia savotišką minkštą atsvarą sunkesniems patalpos paviršiams.
„Jei kažkada vonios kambaryje buvo įprasta matyti tik senų pušinių lubų ar pirties relikvijų pavidalo medieną, šiandien funkcionalių vonios baldų konstrukcijų įvairovė kur kas didesnė. Pavyzdžiui, „Ifö Sense Art“ linija iš riešutmedžio suteikia galimybę praustuvo ir aukštą spintelę susikomplektuoti pagal asmeninę viziją, pasirinkus norimas medines rankenėles“, – komentuoja ekspertas.
Su ąžuoliniais baldais kuriant estetišką koncepciją galima išlošti dvigubai, nes prie šiltos šio medžio spalvos puikiai dera juodos detalės. O apgalvoti kontrastai interjere – gero skonio ženklas, nesvetimas ir lietuviams.
„Dažnas klientas šiandien pageidauja įdomesnių variantų nei tik „saugūs“ balti ar pilki tonai ir linksta prie šiltų, žemės atspalvių: samaninės, švelniai melsvos, rausvos, rudos. Jau seniau pamėgtus metalizuotus juodus paviršius papildo dėmesys rožiniam ir įprastam auksui, žalvariui.
Bene didžiausias baldinių plokščių gamintojas Baltijos šalyse prognozuoja, kad artimiausią penkmetį bus paklausi ir itin ryški apdaila: sodriai mėlynos, garstyčių ar ciklameno spalvos“, – drąsesnes opcijas stilingo vonios kambario sprendimams vardija D. Aukštikalnė.
Minėtuose ąžuolinių paviršių balduose iš „Geberit iCon“ serijos, anot T. Ivanausko, galima sumontuoti norimos spalvos rankenėles arba kabyklą rankšluosčiui ir papildyti vonios kambario erdvę kitais tokios pačios dailios išvaizdos elementais: čiaupu, dušu ar vandens nuleidimo mygtuku „Sigma 70“.
„Tamsiai mėlyna apatinė spintelė su talpiais stalčiais ir ant stalviršio pastatomu praustuvu iš „Ifö Sense Art“ asortimento – charakteringa nestandartinio kontrasto versija. Ta pati linija siūlo šį tą ir laiko patikrintų derinių mėgėjams, pavyzdžiui, baltą matinę spintelę su juodomis stalčių rankenėlėmis“, – įkvėpimu kokybiškiems vonios kambario sprendimams dalijasi pašnekovas.
Remdamiesi patirtimi ekspertai įžvelgia, kad kai kurie klientai mintį apie maksimaliai komfortišką ir jaukų asmeninį SPA tebelaiko iliuzija.
Vienus į rėmus spraudžia galimybė naujus namus įsigyti nebent nedidelius – su atitinkamai kuklios kvadratūros vonios kambariu. O štai senos statybos butų savininkai neįsivaizduoja, nuo ko pradėti, norint atsinaujinti dešimtmečius atgal menančiais sprendimais apstatytą patalpą: neergonomišką ir nebepatrauklią. Visgi abiem atvejais išeičių yra.
„Pavyzdžiui, senovinio tipo ant grindų statomą WC puodą galima keisti ant integruoto potinkinio rėmo arba išorėje sumontuoto „Geberit Monolith“ modulio pakabintu WC puodu – pavyzdžiui, tokiu kaip „Ifö Spira“. Arba investuoti į kiekvieną centimetrą taupančius ir nuoseklios išvaizdos modulinio koncepto baldus, kurių visus elementus – aukštas, apatines praustuvo, šonines praustuvo spinteles bei atviras lentynas – galima derinti pagal plotį ir aukštį“, – pasakoja T. Ivanauskas ir siūlo pasidaryti po naujausias „Geberit“ serijas „Acanto“, „One“, „iCon“ ar „Smyle Square“.
D. Aukštikalnė savo ruožtu skatina susidėlioti prioritetus mažame vonios kambaryje atliekamiems kasdieniams ritualams. Tai padės sprendimus realizuoti efektyviai išnaudojant menkiausią kampelį ir palaikyti tvarką, kuri neatsiejama nuo visapusio komforto.
„Apsvarstykite – pakaks dušo ar mėgstate atsipalaiduoti vonioje, turite skalbyklę ir džiovyklę ar daugiafunkcį prietaisą, kiek vietos reikia kosmetikai bei kitiems smulkiems daiktams laikyti ir panašius aspektus“, – rekomenduoja ji ir primena, kad lengviau viską apgalvoti su eksperto pagalba.
Anot interjero dizainerės, visuomet pasiteisins sumanymas vonios kambario buitinę techniką paslėpti aukštoje spintoje su papildomomis lentynomis rankšluosčiams ar buitinei chemijai, rinktis didelių matmenų veidrodį su sienoje įmontuojama spintele smulkmenų gausai: „Maža gudrybė, atrodysianti estetiškai ir tuo pačiu optimaliai išplėsianti nedidelę erdvę – vienodomis šviesiomis plytelėmis iškloti ne tik grindis, bet ir pusę sienos ploto, o likusiam rinktis kontrastingą atspalvį.“