„Užsakovai būstą planavo nuomoti, tad atsižvelgiant į tai, kilo mintis erdvę išplanuoti taip, kad bute galėtų gyventi ir vienas asmuo, kuris galėtų turėti savo darbo kambarį, ir kelių asmenų šeima su vaikais – darbo kambarys nesudėtingai transformuojamas pagal poreikį“, – pristato interjero kūrėja. Pasak dizainerės, gyvenamosios erdvės interjero idėją padiktavo namo fasado apdaila.
Visos buto erdvės žavi išskirtiniais sprendimais, kurie dažniausiai nėra būdingi nuomojamiems būstams. Koridoriaus erdvė išplanuota taip, kad būtų patogu ne tik nusirengti įėjus į vidų, bet ir apgalvota, kur pasidėti rankinę ar raktus. Iš čia atsiveria vaizdas į svetainę, kur prisėsti vilioja jauki sofa. Televizoriaus komoda su medžio šakos silueto lentyna – jos mintį padiktavo pro svetainės langą matomas medis.
„Valgomojo zonai didingumo ir jaukumo nusprendžiau suteikti padidindama virtuvės langą. Valgomojo stalas pagamintas taupant biudžetą – panaudojant parketlenčių likutį. Virtuvės zoną būsto savininkams pasiūliau įlieti į erdvę, išryškinat darbastalį. Virtuvės korpusas spalviškai nusitęsia ir iki miegamojo, o norint jį sujungti su miegamojo spinta, tereikia atitinkamai smumtelėti stumdomąsias duris. Taip optiškai suteikiamas erdvės pojūtis“, – pristato V. Tubelytė.
Miegamasis nekaprizingas – čia baldų ir lentynų nėra daug, nes ši erdvė skirta poilsiui, tad neturėtų blaškyti dėmesio. „Smulkiems daiktams laikyti palei langą suprojektavau baltą komodėlę, kuri dengia radiatorių, ant jos taip pat galima sėdėti. Pavadinau šį interjero objektą „daiktasuoliu“. Poilsio erdvėje intrigos ir charakterio šiai fukcinei zonai sugalvojau suteikti pasitelkdama lengvas kabančias lemputes ilgu laidu, tad keisti nuotaiką galima kitaip sudėliojant laidus – tam pritvirtintos medinės pakabėlės. Miegamajame vietos liko čia gyvenančių žmonių mintims bei papildomiems baldeliams – esant poreikiui, būtų galima pastatyti nedidelę vaikišką lovelę“, – būsto interjero kūrimo procesus prisimena dizainerė.
Įdomu tai, kad miegamojo zona gali būtų bendro interjero dalis arba, esant poreikiui, ji gali tapti uždara. Tam numatytos stumdomosios durys, „suvažiuojančios“ į sieną.
Darbo-svečių-vaikų kambaryje įrengta patogi spinta taip pat su stumdomomis durimis. Ji gali tarnauti kaip dokumentų, segtuvų, knygų lentyna arba ten galima talpinti drabužius – tam yra numatytos lentynos ir kabykla.
Vonios erdvę teko iš naujo suplanuoti. „Nuspręsta atsisakyti vonios įrengimo idėjos ir palikti tik dušą. Taip pat teko perkelti skalbyklę į šoną – ji įmontuota šalia įėjimo esančioje spintoje. Pritaikius šį sprendimą, tapo dar paprasčiau vadovautis principu, kad viskas, kas prieš akis, turi būti laisva, erdvu ir patrauklu, o šonuose jau galima talpinti visa tai, kas masyvu. Taip vizualiai laimime erdvės“, – patirtimi kuriant funkcionalų buto interjerą dalinasi V. Tubelytė. Ji įsitikinusi, kad vientisumas kuria harmoniją.
Vonioje taip pat pasirinktos plytelės – kaip ir virtuvėje. Visas erdves apjungia spalvinis koloritas. Sienų spalvos padalinimas „veidrodžio principu“ kartojasi miegamajame ir darbo-vaikų kambaryje. Taip pat visas erdves, išskyrus vonios patalpą, jungia 45 laipsnių kampu išklotos parketlentės ir tarsi įrėmina balti grindų, durų apvadai, kurie spalviškai pasikartoja ir korpusiniuose balduose. Visuose kambariuose kartojasi baltos projektuotos ir gamintos komodėlės, kurios pasteliniame fone suteikia lengvumo ir estetiškumo.
Būste sukurtos kelios apšvietimo „grupės“ – darbo, jaukus sieninis, nukreipiamasis taškinis, virtuvės darbastalio, valgomojo zonos. Miegamajame taip pat suplanuotas praktiškas apšvietimas, kad būtų galima be vargo spintoje rasti drabužius. Esant poreikiui, miegamajame galima įsijungti pastatomą šviestuvą – tam numatyta papildoma jungtis.
Grindys bute – lengvai prižiūrimos. Alyvuotos parketlentės pasirinktos dėl praktiškumo. „Plyteles taip pat pasirinkau tokias, kurias būtų lenga prižiūrėti. Derinau matines ir blizgias, komponuodama jas tarpusavyje. Sienų dažai „satino“ paviršiaus, kad vėliau būtų lengva perdažyti, o gyventojams – patogu nuvalyti, jei išsipurvintų.
V. Tubelytė paklausta, kas labiausiai įkvėpė kuriant šį interjerą, akcentuoja tarp jos ir užsakovų užsimezgusį ypatingą ryšį. „Jų pasitikėjimas manimi ir noras bendradarbiauti labai stipriai motyvavo siekti paties geriausio rezultato.