Publikuota: 2023 m. 23 sausio d. 09:00
Grindys virtuvėje – kaip suderinti praktiškumą ir grožį?

Quick-Step grindys

Laikai, kai virtuvė buvo atskira namų patalpa, praėjo. Sujungta su svetaine, ji tapo ne tik vieta maistui gaminti, bet ir erdve bendravimui, kurioje šeima praleidžia daugiausiai laiko. Iškyla nelengva užduotis – kaip įrengti šią vietą, kad ji būtų ne tik praktiška, bet ir jauki? Norint tai pasiekti, ypatingą dėmesį reiktų atkreipti renkantis grindų dangą. Grindys – pagrindas nuo kurio kuriamas visas interjeras.

Virtuvė yra tokia namų vieta, kuri neišvengiamai patiria didesnį krūvį nei kitos. Ten nuolat sukamės aplink, neišvengiamai kas nors nukrenta, išsilieja ar sudūžta, tad šią patalpą tenka dažniau ir plauti. Natūralu, kad visi šie dalykai greitina grindų nusidėvėjimą. Atrodytų – viskas paprasta, klojame virtuvės grindis plytelėmis ir nematome vargo. Tiesa, toks sprendimas įmanomas: virtuvę iškloti atsparesne danga, o su ja sujungtoje svetainėje tiesti medines grindis. Tačiau šiais laikais dauguma virtuvei nori skirti daugiau vietos, tad visiškai suprantamas ir noras turėti darnų interjerą su vientisa grindų danga.

Quick-step grindys

Quick-Step nuotr.

Belgų įmonės „Unilin“ gaminamas „Quick-Step“ prekių ženklo medines parketlentes, laminuotas ir vinilines grindis galite įsigyti specializuotose „2DI“ grindų salonuose  „2DI“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Utenoje namų idėjų centruose „NIC“ ir e. parduotuvėje 2di.lt

Išeitis – laminuotos grindys

Be abejo, natūralaus medžio grindys yra graži, netgi prabangi detalė, tačiau jos turi tam tikrų su virtuve nesuderinamų savybių. Pirmiausia – medis yra linkęs sugerti skysčius, dėl ko gali greitai pakeisti spalvą, atsiranda dėmių. Pasak specializuoto „Quick-Step“ grindų salono vadovės Audros Miškelevičienės, kaip tik todėl medinės parketlentės tampa vis retesniu pasirinkimu virtuvei.

Laminuotos grindys šiuo metu yra populiariausia medinių grindų alternatyva. Pirmiausia todėl, kad atskirti vienas nuo kitų galėtų nebent patyrusio specialisto akis. Laminuotos grindys nėra tiesiog mediena, tai – perdirbta mediena (medžio plaušas), kurios piešinys yra itin autentiškas medienos atvaizdavimas, o svarbiausia kad, tokia danga padengta specialiu apsauginiu sluoksniu, suteikiančiu grindims svarbių eksploatacinių savybių.

„Universaliu virtuvės pasirinkimu šias grindis daro ir tai, kad nuo lentų išmatavimų visiškai nepriklauso jų kaina, todėl galima jas drąsiai derinti prie bet kokio interjero“, – pasakoja A. Miškelevičienė. Pavyzdžiui, renkantis ilgas ir plačias, medžio masyvą primenančias lentas, būtų sunku jas įsivaizduoti be griovelių. „Quick-Step“ Largo laminuotų grindų lentos yra plačios ir ilgos, o grioveliai laminuoti, todėl juos labai paprasta valyti.

Ilgaamžiškumas ir praktiškumas

„Bendra laminuotų grindų savybė – atsparumas nusidėvėjimui. Jos yra tvirtos konstrukcijos bei specialiai dengiamos apsauga nuo įbrėžimų. Suprantama, numetus labai sunkų daiktą, neišgelbėtų jokia apsauga, tačiau net ir tokios smulkios dalelės kaip dulkės ar smėlis laikui bėgant braižo grindis“, – kalbėjo „Quick-Step“ grindų specialistė. Pasak jos, speciali Quick-Step laminuotų grindų technologija Scratch Guard apsaugo būtent nuo tokių mikro įbrėžimų, dėl kurių grindys praranda struktūrą ir grožį.

Laminuotos grindys yra labai hermetiškos. Tai reiškia, kad jos nesugeria skysčių, maisto likučiai prie jų nelimpa, o valyti jas daug paprasčiau. Šios savybės – labai svarbios patalpai, kurios higienos palaikymui reikalauja daugiau pastangų nei kitos namų erdvės.
Renkantis laminuotas grindis reiktų atkreipti dėmesį, ar jos kokybiškai pagamintos. Svarbu ne tik atsparumo klasė, tačiau ir kokios papildomos technologijos panaudojamos, gaminant grindis. Quick-Step laminuotos grindys pagamintos Belgijoje. Galima rinktis 32 arba 33 atsparumo klasės grindis, tačiau pasirinkus net ir 32 klasės grindis, jos bus ne tik atsparios įbrėžimams ir puikiai tiks gyvenamosioms patalpoms, tačiau ir bus atsparios mikro įbrėžimams (Scratch Guard technologija), hermetiškos, antistatinės. Ilgaamžiškumą rodo vien tai, kad tokių grindų paviršiui suteikiama net 25 metų garantija.
Galiausiai, svarbu apsvarstyti, ar norėsite namuose įsirengti šildomas grindis. Šiuo atveju laminuotos grindys bus idealus pasirinkimas, nes yra gerokai plonesnės už parketlentes, todėl kur kas geriau praleidžia šilumą, yra itin stabilios keičiantis patalpoje temperatūrai ir drėgmei.
Publikuota: 15min.lt
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.