Publikuota: 2023 m. 19 sausio d. 09:00
Namas ant vandens Svencelėje | („Metų interjeras / Auksinė paletė’21“)
namas

Rytis Photo nuotr.

Naujai besikuriančioje Svencelės gyvenvietėje ant vandens išdygusio namo interjero stilių Silvija Samoškaitė-Liškauskienė apibūdina kaip eklektišką modernią klasiką, autorė pastebi, jog kaip ir mados pasaulyje, taip ir šių dienų interjeruose vis dažniau nebelieka vieno aiškaus stiliaus. Dizainerės nuomone, kuriant privatų interjerą, labai svarbu įsigilinti į būste gyvensenčių žmonių pasaulį, todėl būtina yra įsiklausyti į užsakovų gyvenimo būdo subtilybes ir atsižvelgti į buities poreikius, perprasti jų pasaulėžiūrą ir taip sukurti individualiai juos atitinkančią namų interjero estetiką.

Klientai pageidavo perplanuoti patalpas pagal savo poreikius ir kiek įmanoma labiau išsaugoti erdvių namų jausmą. Stiklas tarsi panaikina ribą tarp vidaus ir išorės, padaro būstą vizualiai erdvesnį, tad svarbu buvo neužgožti interjero baldais ar kitais daiktais ir taip išsaugoti didelės erdvės jausmą. „Vietoje pradiniame namo projekte numatytų dviejų miegamųjų, tarp dviejų stiklo sienų įrengėme erdvią svetainės zoną. Iš jos atsiveria nuostabus vaizdas į kanalą“, – apie patalpų perplanavimo procesą pasakoja dizainerė.

„Pradėjome nuo nulio: stovėjome ant pamato ir ieškojome sprendimo, kaip perplanuoti visas patalpas. Plotas ne itin didelis, jame turėjo tilpti du sanitariniai mazgai, ūkinė patalpa, du miegamieji bei bendra svetainės, virtuvės ir valgomojo zona.“

Aplinka tapo įkvėpimo šaltiniu ir neišvengiamai turėjo didelę įtaką šiam interjerui savo kitoniška atmosfera bei gamtos vaizdais. Patalpose vyrauja vandens ir žemės natų koloritas. Vandens mėlio tonai persikėlė ant minkštųjų baldų, miegamojo tekstilės, smilgas ir saulės šviesą atkartoja tapetų raštai ir aukso detalės. Smėlio kopos spalviškai sužaidė virtuvės komplekte. „Tai, ką matome pro langą, atsikartojo stilizuotuose motyvuose namo viduje“, – teigia S. Samoškaitė-Liškauskienė. Čia taip pat panaudotos natūralaus ąžuolo medžio grindys, individualiai kurti baldai, durys, tekstilės gaminiai, pasirinkta kokybiška furnitūra.

namas

Rytis Photo nuotr.

Prabanga alsuoja ne tik interjeras ir eksterjeras, bet ir pati objekto lokacija. Būti kartu su gamta tikroji šių dienų vertybė. Išskirtinė vieta su Kuršių marių kraštovaizdžiu, kurioje gyvenantis žmogus gali grožėtis nuostabiu pro langus atsiveriančiu vaizdu, džiaugtis metų laikų kaita bei stebėti kanaluose nuolat praplaukiančių laivelių judėjimą, glaudžiai įsiliedamas į vietos bendruomenės gyvenimą, kuriuos visus čia gyvenančius vienija bendri pomėgiai vandens sportui, meilė vėjui ir kokybiškam poilsiui.

Pasiteiravus apie būsto funkcionalumą, dizainerė pabrėžė, jog namai privalo būti ne tik estetiškai patrauklūs, bet ir funkcionalūs bei patogūs. „Moderni šildymo sistema tokio tipo namuose turbūt jau nei vieno nebestebina, bet vienas iš stiklinio namo funkcionalumo kriterijų yra šilumos ir šalčio balansas. Tam pasiekti įrengtas ne tik grindinis šildymas, bet ir vėsinimas, lubinė kondicionavimo sistema, elektra valdoma vitrininių langų apsauga nuo saulės.“ Išskirtinė ir labai funkcionali šio būsto dalis – nuosava prieplauka. Atvėrę terasos duris, gyventojai pasiekia ne tik poilsio zoną, bet ir prišvartuotą katerį.

namas

Rytis Photo nuotr.

Susiję:

Patalpose buvo pritaikytas apšvietimo zonavimas – toje pačioje erdvėje naudojami keli šviesos srautai suteikia galimybę kurti norimą atmosferą skirtingu metu. Techninis apšvietimas įrengtas darbinėse zonose – virtuvėje, vonios kambariuose, hole. Stilingi šviestuvai tapo ne tik geros šviesos šaltiniais, bet ir interjero akcentais. Be to, namo šeimininkai gali patys reguliuoti šviesos srauto intensyvumą. Kamerinė šviesa, kurios srautas yra paslėptas, sukelia prigesintos šviesos efektą ir suteikia interjerui minkštumo bei paslapties. Pavyzdžiui, lubose suformuotose užuolaidų nišose panaudota LED apšvietimo juosta, o indaujoje bei kituose balduose integruoti baldiniai šviestuvai“, – apie apšvietimo ypatumus pasakoja S. Samoškaitė-Liškauskienė.

Dizainerė patikino, jog kūrybinis procesas jai visada įdomus, nes įsuka į dinamišką veiksmą, kuriame nėra šablonų ir rutinos. „Kiekvienas objektas suteikia naujos patirties, pažinčių bei įdomių iššūkių“, – pridūrė prisiminusi pavasarį, prasidėjus projektui, Pamario krašte  siautusius  sezoninius mašalų spiečių antplūdžius, tokia buvo pirmoji pažintis su šiais namais.

Interjero autorė Silvija Samoškaitė-Liškauskienė
Nuotraukos Rytis Photo
Tekstas Urtės Gedzevičiūtės

Interjeras dalyvauja „Metų interjeras / Auksinė paletė ’21“ konkurse.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.