Anot architekto, pasirinkimo gausa mums leidžia sukurti interjerą pagal įvairiausius individualius poreikius. Žmogui, kuris nori turėti itin individualų interjerą, dabar turime visas galimybes. Pastaruoju metu I. Petrauskas mato aiškią individualumo tendenciją, interjerui renkantis unikalius daiktus ir juos pritaikant individualaus žmogaus poreikiams. Nebėra taip, kaip anksčiau, kai, tarkime, įsivyraudavo „ko nors lengvo“ ar „ko nors sunkaus“ kryptis, raudonų ar alyvinių atspalvių mada.
„Pasitaiko, kad žmogus iš ilgalaikio gyvenimo užsienyje parsiveža daug paveikslų ir nori, kad jais būtų dekoruotos visos svetainės sienos. Tokiu atveju pagrindinė užduotis ir pagrindinis arkliukas yra gražiai šiuos paveikslus išeksponuoti, apšviesti. Kai kam dominante tampa jūrinis akvariumas, kai viskas aplinkui tarnauja šio akvariumo eksponavimui ir matomumui. Kitam panašia dominante tampa pianinas, vaizdas pro langą. Jei svetainė yra 100 kvadratinių metrų, joje gali būti sukurtos trys poilsio zonos: žiūrėti televizorių, klausytis muzikos, gerti arbatą. Dar kitam svetainės altoriaus vietą gali užimti vinilų grotuvas. Tada centimetrų tikslumu dėliojamos garso kolonėlių prieigos ir panašūs dalykai – tokiu atveju svarbu ir vaizdas, ir akustika, ir tai, kuo uždengsime langus“, – aiškina I. Petrauskas.
Architektas kiek skeptiškai žiūri į bendras virtuvės ir svetainės erdves. Pastebi, kad toks erdvių atskyrimas, jei tik yra tokia galimybė, patrauklus ir nemažai daliai jo klientų, ypač vyresnio amžiaus. Jei tik yra galimybė, architektas pataria planuoti virtuvę kokioje nors šoninėje erdvės kišenėje, kad ir šeimininkaujant šeimos nariai galėtų bendrauti tarpusavyje, ir virtuvės erdvė nebūtų visiškai atvirai matoma iš poilsio zonos. Architektas pataria paieškoti dalinio atskirumo net ir kasdienio valgymo erdvei. Svetainei, kaip labiau poilsio zonai, I. Petrauskas paliktų minkštuosius baldus, židinį, jei yra galimybė, bei televizorių, jei šeimininkams jis yra svarbus.