Publikuota: 2024 m. 11 balandžio d. 09:00
Vinilinės grindys: nuo slenksčio iki vaikų kambario
vinlinės grindys

QUICK-STEP nuotr.

Laminatas nusibodo, plytelės tinka ne visose patalpose, parketas – itin kaprizinga grindų danga, kilimai – jauku, bet renka dulkes… Idealus sprendimas – aukštomis techninėmis savybėmis pasižyminti, tad pelnytai laikoma universalia vinilinė grindų danga.

Kaip išvengti klaidų

Namai kyla nuo pamatų, inter­jeras kuriamas nuo grindų. Išsirinkti jų dangą – atsakinga užduotis. Tai dideles apkrovas patiriantis paviršius, todėl turi būti itin kokybiškas, ilgaamžis, dekoratyvus – kurti namų jauku­mą. Svarbu ir tai, kad būtų leng­va prižiūrėti.

„Didžiausia klaida, kurią daro žmonės, – grindis renkasi pagal medžiagą, o reikėtų galvoti apie panaudojimą, – atkreipia dėme­sį Namų idėjų centre „NIC“ įsi­kūrusio salono „2DI“ regiono vadovas Giedrius Laurinavičius. – Belgų gamybos vinilinė grindų danga „Pergo“ padės išvengti šios klaidos. Ji at­spari drėgmei, UV spinduliams, purvui, puikiai praleidžia šilumą, slopina garsą, yra itin patvari, jauki ir labai dekoratyvi – žavi spalvų, raštų, tekstūros įvairove, priklausomai nuo pasirinkimo, gali priminti taurią medieną ar natūralų akmenį. Svarbi savybė – ekologiškumas: vinilas saugus aplinkai ir žmonėms, tinka net alergija sergančių namuose. Šias grindis galima kloti be išimties visose namų erdvėse.“

Lietuviams ši produkcija imponuoja dar ir todėl, kad grindų paviršius ne blizgus, o subtiliai ar absoliučiai matinis – iš pažiūros dangos negalima atskirti nuo na­tūralios medienos. Be to, iš visų pusių lentelės turi V formos nuožulnas – klojant grindis atsiranda nedidelių griovelių, kurie sukuria medinių lentų įspūdį.

vinilinės grindys

QUICK-STEP nuotr.

Unikalios savybės

Vinilinės dangos pagrindas – polivinilchloridas (PVC). Dangą sudaro net keli sluoksniai. Vir­šutinis – kokybiška, permato­ma, apsauginė plėvelė. Apsaugi­nis sluoksnis „TitanV™“ grindis daro mechaniškai atsparesnes – paviršius atlaiko smūgius ir įbrėžimus, ilgus metus apsaugo nuo nusidėvėjimo. Apsauginis sluoksnis nuo drėgmės ir san­darūs grioveliai užtikrina 100 proc. atsparumą drėgmei: už­liekite grindis vandeniu ir laiky­kite kelias dienas – nieko neat­sitiks. Paviršius gali būti dar padengtas ir papildoma plėve­le, kuri jį apsaugos nuo cheminių medžiagų, dėmių.

Dangos atsparumo klasė pri­klauso nuo dėvimojo sluoksnio storio ir kokybės: žemiausia – 32 klasė, pritaikyta didžiausio in­tensyvumo visuomeninėms pa­talpoms – 34 klasė, namams re­komenduojama rinktis 32 ar 33 klasės dangą, joms belgų ga­mintojai suteikia net 20–25 m. garantiją.

vinilinės grindys

QUICK-STEP nuotr.

Kitas sluoksnis – piešinys. Jis gali būti atspaustas arba įlietas. Pastarasis būdas kur kas patva­resnis ir imponuoja tiems, kas vertina autentiškumą – atkartoja ne tik natūralius medienos rašto subtilumus, visus nelygumus, bet ir turi išraiškingą, lengvai pirštais apčiuopiamą tekstūrą.

Apatinių sluoksnių cheminė sudėtis lemia ypatingą grindų dangos tvirtumą, kietumą, stiprumą, tuo pat metu ji yra ir stangri, elastinga, šilta – grindys nepraleidžia šalčio, jomis itin malonu vaikščioti basomis.

„Vinilinės grindys nėra tokios kietos kaip laminatas ar kerami­kinės plytelės, todėl puikiai izoliuoja garsą – slopina batų kaukšėjimą, vaikų bėgiojimą, – sako G.Laurinavičius ir atkreipia dė­mesį, kad karštis ir sausas oras neturi įtakos vinilo stabilumui, o natūrali mediena dėl jo traukiasi, aižėja, skyla. – Vinilinė danga at­spari temperatūros svyravimams: ją galite kloti ant betoninių ne­ šildomos patalpos grindų ir ant vandeniu šildomo pagrindo.“

Klojimo subtilybės

Visuomeninėms patalpoms pa­togiau naudoti ruloninę vinilinę grindų dangą, o privatiems būstams belgai siūlo klijuojamas lenteles arba plyteles, taip pat ir su užrakto „Perfect Fold™ V“ sistema per visas keturias lentelės kraštines. Danga su užraktu storesnė – 4,5 mm storio ir tinka kloti net ant medinių konstruktyvų. Paprasta užrakto sistema leidžia patiems, be patyrusių meistrų pagalbos, įsirengti grindis plaukiojamuoju būdu. Kiek plonesnės, 2,5 mm storio vinilinės lentelės spe­cialiais klijais klijuojamos ant be­toninio paviršiaus.

„Vinilinė grindų danga kur kas plonesnė nei laminatas, todėl jos pagrindas turėtų būti kruopščiai paruoštas – galimi nedideli, vos 1 mm nukrypimai, ypač jei ją kli­juojate. Jei dangą klosite plau­kiojamuoju būdu, svarbu įsigy­ti specialų paklotą. Tradicinis, tiesiamas po laminatu netinka: paklotas turi būti ne minkštas, o standus ir elastingas, kur kas didesnio suspaudimo laipsnio, maksimalaus 1,5 mm storio, – sako pašnekovas ir pastebi, kad kiekviena vinilinių grindų parti­ja turi numerį, todėl labai svarbu iš karto įsigyti reikiamą dangos kiekį. – Prie konkrečios spalvos ir rašto grindų dangos gaminto­jai priderina ir grindjuostes.“

Paprasta priežiūra

Vinilinės grindys pasižymi lengva priežiūra. Jas patariama va­lyti sausu būdu – siurbti siurbliu. Valant šlapiai, tekstūros grioveliuose kaupiasi drėgmė, sudžiūs­ta, dėl to grindys patamsėja. Jei prireikus valote drėgnai, iš kar­ to nusausinkite.  Venkite vinili­nes grindis vaškuoti ar blizginti – tai gali pakeisti dangos išvaizdą ir savybes.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.