Publikuota: 2023 m. 17 lapkričio d. 09:00
Stebinanti architektūra: Zahos Hadid kūrybinis kelias atsiveria įspūdingame albume

Taschen nuotr.

Zaha Hadid (1950-2016) – viena žymiausių kūrėjų pastarojo laikmečio architektūros istorijoje. Apdovanota Prickerio architektūros premija (šioje srityje prilygstančia Nobelio premijai), architektė pasauliui paliko daugiau nei 70 įvairių apdovanojimų susižėrusių projektų. Zaha Hadid buvo laikoma viena stipriausių bei įtakingiausių pasaulio moterų, taikos menininke, viena reikšmingiausių architektūros dėstytojų.

Albumas „Zaha Hadid. Complete Works 1979–Today. 2020 Edition“ pristato architektės sukurtus darbus, eskizus, fotografijas, kūrėjos ir jos amžininkų tekstus, kuriuose veriasi ypatingas architektės kūrybinis pasaulis. Įsigyti leidinį galima elektroninėje parduotuvėje www.2di.lt ir 2di pardavimo vietose.

Hadid architektūros stilių sunku priskirti vienai kategorijai: vienų architektė buvo vadinama dekonstruktyvizmo atstove, kitų – abstrakcioniste ar neo-futurizmo kūrėja. Visgi pati Hadid savęs nepriskyrė jokiai mokyklai ar srovei, o tai, ko gero, ir yra svarbiausia. Praminta „kreivių/linkių karaliene“, Zaha Hadid pasaulį stebino neapibrėžtomis geometrinėmis formomis, žaidė su perspektyvomis ir kampais, o sunkias ir, iš pažiūros, nepaslankias medžiagas ji paversdavo lanksčiomis ir lengvomis.

Hadid

Taschen nuotr.

Hadid

Taschen nuotr.

Hadid

Taschen nuotr.

Savo pirmąjį projektą architektė įgyvendino 1993 m. Vokietijoje – čia buvo pastatyta „Vitros“ priešgaisrinė stotis. Ilgainiui kūrėjos įgyvendintų projektų tik daugėjo, o jų svarba augo. Londono vandens sporto centras, MAXXI muziejus Romoje, Guangdžou operos teatras ir dešimtys kitų projektų architektę pavertė viena iškiliausių laikmečio kūrėjų.

Taschen nuotr.

Didelio formato „Taschen“ leidyklos monografija yra atnaujintas leidinys, apimantis visus Z. Hadid darbus, įskaitant ir vykdomus projektus. Tomas, kuriame gausu nuotraukų, nuodugnių eskizų ir pačios architektės piešinių, atskleidžia jos karjeros raidą, apimančią ne tik novatoriškiausius ir jau gerai žinomus pastatus, bet ir baldus bei interjero dizainą. Tai – leidinys, kurį rekomenduojame architektės gerbėjams bei visiems, kurie į architektūrą ir dizainą norėtų pažvelgti plačiau.

Įsigyti leidinį galima čia.

Daugiau „Taschen“ knygų aprašymų rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.