Publikuota: 2023 m. 10 rugsėjo d. 09:00
Santūrumas ir prabanga: dizainerės patarimai

 

Interjerų projektavimas man nėra tik darbas, tai – mano gyvenimas, hobis ir tam tikra aistra. Apipavidalindama erdves stengiuosi, kad jos atrodytų „skaniai“, kad jose tarpusavyje derėtų medžiagos, struktūros, spalvos, o kartu – grindys ir sienos. Šiandieną dauguma interjerų eklektiški, individualistiniai. Tai lemia nemažai veiksnių, tačiau pagrindiniai jų – milžiniška interjero gamintojų produkcijos pasiūla bei užsakovų drąsa, domėjimasis naujausiomis pasaulinėmis tendencijomis bei noras eksperimentuoti savo būste. Tokie projektai, kuriuose dizaineriams galima išreikšti visas kūrybos galimybes, visada yra tarsi desertas.

Lina Klios

Lina Klios, interjero dizaino studijos InCaprice įkūrėja

Modernus santūrumas su prabangos prieskoniu

Kurdama šį derinį vadovavausi dviem pamėgtomis interjero kryptimis – modernu ir eklektika. Sukurtas derinys pasižymi santūrumu, bet kartu turi prabangos ir jaukumo prieskonių.

Rengiamo interjero nuotaika santūri, bet ne monotoniška. Vyraujantys ramūs, prigesintų tonų tapetai ir jų deriniai suteikia aplinkai vientisumo ir pusiausvyros, o įsipinančios prabangios juodos spalvos detalės ar tarsi akvarele lieti monochrominiai tapetai – truputį disbalanso, tačiau ir jis tampa pikantišku interjero akcentu. Santūrumo nuotaiką padeda kurti ir „Pergo“ gamintojo Sensation kolekcijos tamsaus ąžuolo Farmhouse laminuota grindų danga iš Belgijos. Jos natūralūs medienos raštai ir tekstūros suteikia būstui gyvumo, jaukumo ir, žinoma, prabangos. Autentišką grindų išvaizdą dar labiau sustiprina jų matinis paviršius bei medienos griovelių ruožai, juntami palietus.

Dizainerės patarimai

Anthology tapetai, Style library nuotr.

1. Svetainė.

Svetainėje naudojami „Harlequin“ tapetai Sumi iš Momentum 3 kolekcijos. Šie sienų apmušalai akcentiniai, elegantiški, rafinuoti, bet kartu ir ekstravagantiški. Užtektų jais išklijuoti tik pagrindinę svetainės sieną, kad išvystumėte nuostabą svečių akyse. Prie jų nesunku priderinti interjere esančias detales ar atrasti derančias linijines tekstūras audiniuose, paveiksluose, dekoro elementuose.

2. Miegamasis.

Miegamajame – „Anthology“ bendrovės tapetai Therassia iš kolekcijos Definition wallpapers. Jie kuria itin ramią nuotaiką miegamajame, kas yra itin svarbu šioje zonoje. Tapetuose vyrauja lakoniškos, pastelinės spalvos bei banguota ir sluoksniuota struktūra. Vieniems sienų apmušalų piešinys gali priminti akvarele tapytą paveikslą, kitiems  – jūros bangavimą, tretiems – vėjo gūsius, o kai kam net geologinius žemės klodus, todėl jie atveria neišpasakytas vaizduotės galimybes. Ir išties, į Therassia tapetus galima žiūrėti ilgai tarsi į unikalų meno kūrinį.

Dizainerės patarimai

Engblad & Co nuotr.

3. Vaiko kambarys.

Kadangi interjere svarbu išlaikyti vientisumą, vaikų kambaryje pasirinkti santūrus ir lakoniški Sandudd tapetai iš Lantligt kolekcijos. Noriu pabrėžti, kad visai nebūtina savo atžalų erdvę išklijuoti ryškiais ar vaiko kambariui siūlomais tapetais. Kartais racionaliau pasirinkti ramesnius sienų apmušalus, o žaismingesnę nuotaiką kurti naudojant baldus, detales, aksesuarus.  Mažieji auga greitai, o detales pakeisti visuomet lengviau nei sienas.

4. Darbo kambarys.

Šio interjero darbo kambariui pasirinkau „Villa Nova“ tapetus Malmo iš Hana Wallcoverings kolekcijos. Jie yra vienspalviai, tačiau turi lengvą, smulkią tekstūrą. Darbo kambaryje su šiais tapetais būtų lengva projektuoti struktūriškas knygų lentynas, jie nekonkuruotų su griežtomis baldų formomis. Be to, jų smulkus, neryškus raštas neblaškytų dėmesio ir padėtų kurti darbinę aplinką.

 

1 – gamintojas „Harlequin“, Sumi tapetai, 110886, Momentum 3 kolekcija (Didžioji Britanija)
2 – gamintojas „Anthology“, Therassia tapetai, 111593, Definition wallpapers kolekcija (Didžioji Britanija)
3 – Sandudd tapetai, 4931-3, Lantligt kolekcija (Suomija)
4 – gamintojas „Villa Nova“, Malmo, W544/08, Hana Wallcoverings kolekcija (Didžioji Britanija)
5 – laminuota grindų danga, pamintojas „Pergo“, ąžuolas Farmhouse, Sensation kolekcija (Belgija)

Deriniams naudojamas grindis ir tapetus galite rasti e. parduotuvėje www.2di.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.