Balkonai išlaiko savo populiarumą dėl keleto privalumų – šioje erdvėje galima mėgautis rytine kava, skaityti knygą, auginti gėles, o ką jau kalbėti apie jaukų poilsį. Tiesa, ribotas balkono plotas neleidžia įgyvendinti tam tikrų norų, tačiau gerai apgalvotas ir tinkamas baldų pasirinkimas leis išpildyti idėjas, kurios iš pradžių atrodo neįmanomos.
Derinamos tarpusavyje ryškios, tamsios ir šviesios spalvos interjerą paverčia nenuspėjamu, gyvu ir įdomiu. Eklektiškai dekoruotas balkonas ar terasa sukuria gyvumo įspūdį.
Pasak „Pigu.lt“ interjero dizaino ekspertės Annos Ilmere, prieš perkant trokštamus baldus, reikėtų atidžiai išmatuoti savo balkono ar terasos plotą ir nustatyti baldams skirtą teritoriją – taip suprasite, ar pavyks viską patogiai sustatyti ir tuo pačiu palikti pakankamai laisvos vietos judėjimui. „Grindų kreidelės gali palengvinti situaciją, kai planuodami branginame kiekvieną centimetrą. Jomis ant grindų galite sužymėti būsimas baldų stovėjimo vietas ir taip geriau vizualizuoti būsimą svajonių balkoną“, – pataria dizainerė.
Jei balkoną ar terasą planuojate dekoruoti pagal skandinavišką minimalizmo stilių, rekomenduojama rinktis harmoningus, bet ne mažiau funkcionalius elementus – patogias kėdes, lengvas girliandas ir augalus. Jaukumo jausmą interjerui suteikia tokie akcentai kaip pledai, pagalvės ar žvakės. Malonios smulkmenos sukuria poilsio atmosferą nenutolstant nuo miesto šurmulio.
A. Ilmere teigia, kad norint balkoną išlaikyti kaip funkcionalią erdvę, verta rinktis sulankstomus baldus: „Tai gali būti kėdės ir stalai, kuriuos galima kompaktiškai surinkti ir padėti į šoną, kai nenaudojame. Svarbu prisiminti, kad balkonams ir terasoms derėtų rinktis lauko baldus. Jie yra atsparesni ir tarnaus ilgesnį laiką. Kita vertus, baldai iš medžio ar kieto metalo leis tvirtai sėdėti, o komforto suteiks minkštos pagalvėlės ar specialiai paminkštintos pagalvės baldams.“
Kuo daugiau augalų, tuo geriau! Dauguma gėlių vazonų yra tinkami naudoti balkone ar terasoje prie namo, taip pat kiemo ir sodo takeliams dekoruoti. Mažesniems, lengvesniems augalams bei gėlėms patartina rinktis plastikines gėlių dėžutes ir vazonus. Juos lengva pernešti iš vienos vietos į kitą, o įsigyti galima įvairių formų ir dydžių. „Tai puikus pasirinkimas bet kuriai piniginei ir skoniui“, – tvirtina interjero dizainerė.
Įprastas sprendimas – augalų dėžutės ir gėlių vazonai, kuriuos galima statyti ant balkono turėklų, taip užpildant erdvę gėlėmis per visą jų ilgį. Didesnius augalus sunkesniuose vazonuose bus saugiau laikyti ant balkono grindų. Vasarą į balkoną ar terasą galima išnešti ir kai kuriuos kambarinius augalus.
Didesnius augalų vazonus galima laikyti ant specialių vertikalių stendų ar lentynų palei balkono ar terasos sienas. Kabantys augalai atrodys gražiai skirtingų tipų pakabinamuose gėlių vazonuose – ant sienos, turėklų ar net lubų. Toks derinys padės sukurti ypatingą žalumos įspūdį. Svarbu visąlaik apsvarstyti balkono apkrovą – jei norite jame statyti sunkius gėlių vazonus, didesnius baldus ar kitas interjero detales, pirmiausia turite sužinoti jų svorį ir kokį maksimalų svorį gali išlaikyti konkreti terasa ar balkonas.
Eklektiškas stilius – tai kelių interjero stilių derinys viename be jokių taisyklių. Tiems namų savininkams, kurie negali apsispręsti dėl mėgstamiausio interjero stiliaus arba kuriems tiesiog nepatinka tam tikri rėmai ir kanonai, šį sezoną dekoruojant balkoną ar terasą siūloma rinktis būtent eklektišką stilių.
Eklektiką interjere dažnai renkasi kolekcionieriai, neįprastų ir unikalių daiktų ar meno objektų mėgėjai. Viską riboja tik vaizduotė, proporcingumo jausmas ir pačių spalvų bei formų suvokimas.
„Spalvų ir formų „riaušės“, neįprasti dekoratyviniai elementai ir nepakartojami stilistiniai radiniai – tai pagrindiniai motyvai šio stiliaus šalininkams“, – mintimis dalinasi A. Ilmere. Ji ragina tuo pačiu metu atkreipti dėmesį į spalvas, dažnai atliekančias jungiamojo interjero elemento funkciją. Be kita ko, jos suteikia spontaniškumo ir natūralumo pojūtį. Įvairiaspalviai vitražai, juodi audiniai, marokietiški raštai ir kiti dekoratyviniai elementai puikiai tiks kaip spalvingi akcentai. Derinamos tarpusavyje ryškios, tamsios ir šviesios spalvos interjerą paverčia nenuspėjamu, gyvu ir įdomiu. Eklektiškai dekoruotas balkonas ar terasa sukuria gyvumo įspūdį.
Vasaros baldų komplektas 6–8 žmonėms pirmiausiai tikrai pravers tvarkant vidutinio dydžio terasą. Terasos ir sodo apdailai dizainerė rekomenduoja rinktis šviesias ir natūralias spalvas, ypač jei namo interjeras sukurtas naudojant tamsesnius žemės atspalvius. Šis spalvų pasirinkimas sukurs darnų ir organišką perėjimą iš namo vidaus į poilsio zoną lauke.
Vidutinio dydžio terasų dekoras turėtų būti paprastas ir autentiškas, tam rinktis galima medinius arba baltos spalvos baldus. Pinti baldai, pavyzdžiui, tamsiai rudos, pilkos ar juodos spalvos – taip pat populiarus pasirinkimas. Didelių sodų ir kiemų savininkai gali įsirengti poilsio namelius, labai praversiančius, kai vasara nusprendžia papokštauti su orais. Dizainerė juose taip pat rekomenduoja visada laikyti įvairaus dydžio krepšius ar dėžes daiktams susidėti (tekstilei ir kitiems smulkiems daiktams, reikalingiems poilsiui lauke vėsesniais vakarais).
Jei terasa didelė, galima pasinaudoti galimybe surengti nedidelį vakarėlį (žinoma, laikantis būtinų saugumo priemonių). Šiai ir kitoms progoms puikiai tiks sodo baldų komplektas, skirtas 10 žmonių, arba baldų komplektas su didele patogia sofa ir keletu kėdžių.
Norėdami maksimaliai atsipalaiduoti kieme, galite įsirengti sūpynes ar supamas kėdes. Kuriant bendrą atmosferą, svarbų vaidmenį atlieka lauko apšvietimas – šį pavasarį labai populiarios įvairaus dydžio žvakės ir žibintai. Jie gali būti skirtingų atspalvių arba pagaminti iš medžio. Ieškodami tinkamų spalvų neabejotinai atitaikysite visas sezono tendencijas, jei rinksitės baltos ir pilkos spalvų derinius, o juos papildysite drąsiais ir ryškiais tonais – raudonu arba tamsiai mėlynu.