Publikuota: 2021 m. 20 spalio d. 09:00
Hygge lietuvių namuose: kaip atslinkus darganai pasikviesti šį magišką jausmą?
Hygge

Unsplash.com nuotr.

Iš Skandinavijos atsklidusi hygge arba „geros savijautos“ filosofija pasaulyje vis dar triumfuoja kaip karšta naujiena. O štai mums, lietuviams, anot interjero dizainerės Jovitos Jankauskienės, hygge idėjos buvo artimos dar tada, kai nežinojome, ką šis daniškas žodis reiškia. Specialistė patarė, kokie sprendimai padės išsklaidyti supančią rudens darganą ir pasikviesti į namus jaukumą.

Raktas į hygge – gamtoje

Daugybė skirtingų aspektų paverčia danų hygge išskirtine filosofija, tačiau vienas iš svarbiausių – mokėjimas kurti ryšį su gamta. Hygge valdoma jausmais. Ragaujant, užuodžiant, klausant, pajaučiant, liečiant ir tiesiog būnant. Pagal hygge, gamta turi galią pamaloninti kiekvieną iš šių mūsų pojūčių.

Paradoksalu, danai sako tikrąjį hygge pajaučiantys leisdami laiką namuose, o, štai, lietuviai nori būti kuo arčiau gamtos. Tai, anot naujų būstų projekto „Lazdynėlių vingis“ pardavimų vadovės Jurgitos Kveselaitės, pastebima žvelgiant į būstų pardavimus.

„Matome, kad populiariausi butai yra tie, pro kurių langus atsiveria miško vaizdai, jau nekalbant apie tai, kad žmonės apskritai nori kurti gyvenimą šalia gamtos. Populiarūs ir būstai, turintys dideles terasas, kuriose gyventojai susikuria savo poilsio oazes gryname ore“, – kalba projekto pardavimų vadovė Jurgita Kveselaitė.

hygge

Pranešimo spaudai nuotr.

Pasak Jurgitos Kveselaitės, nuo pirmųjų „Lazdynėlių vingio“ užuomazgų vystytojai siekė, kad gamta taptų šio projekto ašimi. Naujieji būstai įkurti šalia miško ir Neries vingio, tad būsimi gyventojai galės išnaudoti išskirtinės vietos privalumus vaikštinėdami miško takais, kvėpuodami grynu oru ir kasdien grožėdamiesi besikeičiančios gamtos vaizdais.

Įkvėpti noro suprasti, kas šiuolaikiniam lietuviui yra harmoninga aplinka, projekto kūrėjai dėmesį teikė ne vien lokacijos paieškoms, bet ir sprendė, ką gyventojai norėtų matyti ir patirti išėję iš savo namų. Taip buvo suplanuotos nuo gatvelių ir automobilių eismo atitvertos poilsio zonos, kuriose bus galima netrukdomai ilsėtis, vaikštinėti ar panorėjus aktyviai leisti laiką.

Hygge ir atklydęs ruduo

Na, o kaip iš gamtos hygge jausmą perkelti į savo namus? Interjero dizainerė J. Jankauskienė sako, kad tai pavyks padaryti, jei būste kursite jaukumą. Beje, specialistė neabejoja, kad kalbant apie interjerą jaukumas yra puikus lietuviškas hygge idėjos atitikmuo.

„Jaukūs ir šilti namai, į kuriuos sugrįžus gera atsipalaiduoti ir tiesiog malonu gyventi. Tai visada būna vienas iš pirmų klientų prašymų ir tai yra labai artima hygge filosofijai, nors galbūt klientas šio termino pats nė nežino“, – pasakoja J. Jankauskienė.

Hygge interjere – tai malonių detalių menas.

Specialistės teigimu, atklydus rudeniui, į hygge galima pažvelgti kitomis akimis. Į namus ji pataria įsileisti daugiau pastelinių rusvų ir rausvų gamtos atspalvių, juos atsverti viena kita ryškesne detale. Apgyvendinkite namuose minkštus audinius – pledus, keletą pagalvėlių, taip pat augalų. Pasirūpinkite apšvietimu. Jis, beje, yra labai svarbus ir pagal hygge neturėtų būti intensyvus, todėl vakarais atpalaiduoti gali ir neintensyvi toršero šviesa arba žvakių ir židinio liepsna.

„Dar viena žaisminga idėja – rudeniškai padenkite pietų ar vakarienės stalą. Pririnkite įvairiomis spalvomis nusidažiusių lapų, medžių šakų ir sukurkite iš jų savo kompoziciją. Mėgavimasis maistu, kartu su artimaisiais leidžiamas laikas – tai gali būti jūsų šio rudens hygge atradimas“ , – pataria interjero dizainerė.

hygge

Pranešimo spaudai nuotr.

Įdėkite savęs

Hygge interjere – tai malonių detalių menas. Tiesa, ne kiekvienam prie širdies smulkmenos ar mažmožiai, todėl J. Jankauskienė primena dar vieną taisyklę – atraskite, kas jums asmeniškai yra ši filosofija. Mat nėra vieno teisingo sprendimo, kiek daiktų turėtų būti namuose, kaip pastatyti šviestuvą ir kur įkurdinti naują krėslą ar kokios spalvos pagalvėles nusipirkti.

„Būna, sukuriame labai gražius namus, bet užtenka į juos užsukti po savaitės ar dviejų ir matau, kad harmonijos nėra vien dėl to, kad pačiam žmogui neįdomu ieškoti ir kurti jaukumo apie kurį kalbame“, – pasakoja specialistė. O būna atvirkščiai, palikusi dar ne iki galo įrengtą būstą interjero dizainerė jaučia, kad pagrindinis darbas nudirbtas ir namų jausmas sukurtas, nes patys savininkai bando kurti savo namus, derinti interjero detales ir ieškoti, kokioje aplinkoje jie jaučia savąjį hygge.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.