Dizaineriai tai jau daro!
Mes gyvename vartotojiškoje kultūroje, o tai reiškia, kad perkame daug daiktų, kurių dažnai mums iš tikrųjų nereikia ir kaip dažniausiai įprasta juos tiesiog išmetame. Tačiau taip neturėtų būti. Daugybė dizainerių, tame tarpe ir interjero, mano taip pat.
Šiek tiek užtruko, kol terminas „upcycling“ tapo suprantamas, tačiau dabar tai netgi nauja mada, kai kalbame apie darbą su atsinaujinančiomis medžiagomis. Ant podiumo mes matome nuostabias sukneles ir madingus krepšius, kurie buvo pagaminti iš medžiagos ar drabužių skiaučių. Dizainerė Stella McCartney iš Didžiosios Britanijos žengė žingsnį dar toliau ir savo naujausioje kolekcijoje panaudojo į jūrą išmetamą plastiką. Tokie prekių ženklai kaip „H&M“ ir „Adidas“ taip pat perdirbinėja medžiagas. Architektai ir menininkai žvalgosi naujų galimybių tam, kad sukurtų vienintelį tokio dizaino daiktą ar meno kūrinį, naudoja atliekas ar naudotus daiktus, netgi vandens telkiniuose randamą medieną. Galimybės yra begalinės, o rezultatai unikalūs ir nuostabūs.
Atnaujinimas nėra tas pats, kas atliekų perdirbimas
Atnaujinimas nėra tas pats, kas atliekų perdirbimas. Kai ką nors perdirbate, perdirbate panaudotas (arba išmestas) medžiagas. Pavyzdžiui, plastikiniai buteliai gali būti išlydyti, kad būtų pagaminti nauji buteliai arba iš sudaužyto stiklo gali būti padarytas naujas stiklas. Tai geras būdas išvengti atliekų, tačiau jis nėra pigiausias ar iš visų procesų ekologiškiausias. Tokiu atveju pradinė medžiaga praranda vertę. Kai kažką atnaujinate pasinaudodami kūrybiškumu ir originalumu, tai senus daiktus paverčiate naujais ir naudojamais. Tokiu atveju, daiktai „prikeliami“ antram gyvenimui (ir gali būti netgi geresni). Išnaudokite medines paletes (padėklus) – šiek tiek pavalę ir atitinkamai sudėlioję Jūs galite paversti jas lauko baldais: sofa, supynėmis ar stalu. O nudažius suteiksite jiems visiškai naują išvaizdą tiesiog akimirksniu!
Unikalus interjeras
Šiandien didesnę reikšmę turi autentiškumas, menas ir nostalgija. Mes vis dažniau pasirenkame ilgaamžiškesnes medžiagas, senovinius baldus, maistą ir drabužius iš mugių ar turgaus. Mes pasiruošę kurti: žiesti puodynes, marginti indus, imtis „pasidaryk pats“ ir kitų įdomių projektų. Senų daiktų naudojimas – tinkamas pasirinkimas, kuriant namų stilių. Kita vertus, Jūsų paties sukurtas ir prikeltas antram gyvenimui daiktas suteiks namams charakterio. Tai yra puikus būdas suformuoti unikalų interjerą.