Publikuota: 2023 m. 25 balandžio d. 09:00
Namas virtęs namais („Metų interjeras / Auksinė paletė’21“)

Lina Adi Photography ir Norbert Tukaj nuotr.

„Dizona“ kviečia susipažinti su konkurso „Metų interjeras“ dalyviais. Šį kartą jūsų dėmesiui IN DOT architektų komandos kurtas privatus interjeras („Metų interjeras / Auksinė paletė‘21“).

Namas virtęs namais

Svarbiausia šio projekto žinutė yra apie rekonstrukcijos galimybes interjere. Šis namas, esantis Vilniaus senamiestyje neturėjo architektūrinės išliekamosiso vertės, o tai trukdė būtent šį pastatą perkelti į labiau aktualų vaidmenį šiuolaikiškame gyvenime. Pagrindinė užduotis buvo atgaivinti namą tiek išoriškai, tiek viduje, keičiant pertvaras, stogo konstruktyvą. Taip pat ypatingai svarbus yra šio namo planas. Funkcionalus išplanavimas namui reikalingas taip kaip stuburas žmogui.

Mūsų siekiamybė buvo šį pastatą paversti namais, kad užsakovai gyvendami jame negalvotų apie tai kur yra tam tikri daiktai, bet viskas vyktų natūralia eiga. Žmogus gyvendamas savo namuose neturi jaustis kaip svečias, jam turi būti patogu. Šiuo konkrečiu atveju architektūrinio interjero projektas apėmė daug etapų: nuo visiškos pastato rekonstrukcijos iki patalpų interjero kūrimo. Rekonstrukcijos metu stengėmės neprisirišti prie standartų, nes individualus namų interjeras yra beveik sakralus dalykas, tai visiškai atspinti name gyvenančią šeimą, jos įpročius ir pomėgius.

Šalis: Lietuva
Plotas: 245m2

„Metų interjeras / Auksinė paletė’“ – solidžiausias profesionalių interjero kūrėjų konkursas, kuriuo siekiama kelti interjero kultūrą Lietuvoje. Iki šiol konkurse jau dalyvavo per 250 architektų ir dizainerių. Vertinti buvo pateikta daugiau nei 1 500 darbų. Įteikta daugiau nei šimtas viena „Auksinė paletė“ – interjero dizaino „Oskaras“.

Visą konkurso Metų interjeras / Auksinė paletė dalyvių kurtų interjerų galeriją galite peržiūrėti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.