Publikuota: 2022 m. 27 gruodžio d. 08:00
Solidūs namai 4 asmenų šeimai

Norberto Tukaj nuotr.

Interjero autorė Indrė Dorofėjūtė, bendraautorė Laura Dudinska
Studija „Interjero architektūra“
Nuotraukos Norberto Tukaj
Tekstas Gytautės Ivanauskaitės

Studijos „Interjero architektūra“ vadovės, interjero dizainerės Indrės Dorofėjūtės patirtį ir profesionalumą liudija pelnyti apdovanojimai. Indrės ir komandos interjerai išsiskiria savo stilistika, spalvomis, raštais, tekstūromis bei architektūriškumu. Vienas iš pastarųjų įgyvendintų projektų skirtas 4 asmenų šeimai, norinčiai gyventi solidžiame, o kartu ir jaukiame interjere.

Norberto Tukaj nuotr.

Šie apartamentai įsikūrę naujos statybos name, pro kurio plačius langus atsiveria vaizdas į parką bei Vilniaus senamiestį. Anot dizainerės Indrės Dorofėjūtės,  norėjosi sukurti tokius namus, kurie alsuotų subtilia prabanga, o kartu būtų jaukūs ir šeimyniški. Tam buvo paruoštas 3D modulinis vaizdas su visomis interjero dizaino idėjomis – užsakovai jomis liko patenkinti.

135 m² erdvėse gausu medžio elementų, jie plačiai naudojami ir kituose studijos įgyvendinamuose projektuose. Taip pat buvo pasirinkta akmens apdaila, kaip antai, marmuras, korianas (corian). Interjere gausu stiklo bei metalo detalių, o jaukumo suteikia ir erdves pagyvina pasirinkta tekstilė.

Norberto Tukaj nuotr.

Kuriant interjero konceptą, dominuojančiais tapo riešuto medienos, balti, pilki ir juodi atspalviai. Svetainės, virtuvės ir pagrindinio miegamojo akcentinės detalės taip pat išryškinamos per spalvas – tamsiai žalią, mėlyną, bronzinę. Vaikų kambariuose pasirinkti dar kiti atspalviai – pilkai rausvas bei turkio.

Kalbėdama apie namų dekoravimą, dizainerė atskleidžia svarbią taisyklę, kuria derėtų vadovautis, – interjero nereikia apkrauti dekoro elementais, nes su laiku namai patysapauga daiktais. Taigi, šiame būste regimas minimalus dekoras: pagalvėlės, pledai, vazos, vaisinės bei vonios aksesuarai.

Norberto Tukaj nuotr.

Kitas svarbus žingsnis įrengiant namus buvo apšvietimo plano išdėstymas. Buvo stengtasi nepadauginti lubinių šviestuvų, todėl buvo sukurta bendra dirbtinio apšvietimo sistema. Jai pasitelkti prožektoriai, slystančios LED juostos bei įleidžiamieji spot’ai. Dekoratyvinį apšvietimą komanda derino taip, kad jis tik papildytų interjerą ir darniai įsilietų į bendrą vaizdą, o ne sukurtų nereikalingą triukšmą.

Norberto Tukaj nuotr.

Dar vienas „Interjero architektūros“ studijos išskirtinumas – nuotaikos kūrimas. Komanda niekada nesiekia savo projektų kurti tam tikru interjero stiliumi ar vaikytis madų. Svarbiausiu uždaviniu sau šįkart išsikėlė sukurti tokią aplinką, kuri būtų moderniai funkcionali, bet deranti su subtilia prabanga. Taip pat namai turėjo perteikti jaukumo bei ramybės pojūtį…

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.