Publikuota: 2021 m. 2 lapkričio d. 09:00
Butas rūsyje („Metų interjeras / Auksinė paletė‘19“)
Butas

Aušros Lekauskaitės nuotr.

„Dizona“ kviečia susipažinti su konkurso „Metų interjeras“ projekto dalyviais. Šį kartą jūsų dėmesiui interjero dizainerių Mėtos Mozūraitienės, Aušros Lekauskaitės ir Gintarės Čėsnaitės kurtas privatus interjeras („Metų interjeras / Auksinė paletė‘19“).

Butas rūsyje

Butas yra sename tarpukariniame pastate Kauno centre. Kuriamas interjeras pabrėžia originalią pastato struktūrą – masyvias kolonas ir storas sienas. Butas yra rūsyje, per mažus langus patenka nedaug natūralios šviesos. Vienas didžiausių iššūkių buvo transformuoti tamsią negyvenamą erdvę į jaukų ir modernų būstą. Neįprasta buto erdvė (keli nedideli langai vienoje pusėje ir neapšviesta likusi buto dalis, masyvios kolonos priešais langus, užstojančios ir taip neryškią saulės šviesą) reikalavo netradicinių architektūrinių sprendimų. Grindų lygis aplink kolonas pakeltas, sukuriant poilsio zoną šviesiausioje buto dalyje. Tamsesnėse erdvėse įsikūrė virtuvė ir vonios kambarys.

Į miegamąjį veda anga be durų, taip pratęsiant ir išplečiant erdvę, taip pat įsileidžiant šviesos sklindančios per nemažą miegamojo langą. Pakyla lovai buvo suformuota, siekiant suvienodinti skirtingus miegamojo ir drabužinės patalpų grindų lygius. Tai lėmė neįprastą, bet funkcionalų miegamojo zonos sprendimą. Visame bute naudojama neutrali spalvų ir medžiagų paletė. Visi esami skirtingi paviršiai (plytos, betonas, grubios faktūros tinkas) buvo nudažyti baltai, pabrėžiant tekstūrų kontrastą. Priimtų dizaino sprendimų rezultatas – šiuolakiška erdvė pabrėžianti istorinę pastato vertę.

Visą konkurso Metų interjeras / Auksinė paletė dalyvių kurtų interjerų galeriją galite peržiūrėti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.