Publikuota: 2021 m. 27 balandžio d. 09:00
Proporcijos interjere: kaip vizualiai „padidinti“ namus?

Unsplash.com nuotr.

Interjero dizainas apima ne tik grožį ir estetiką. Tam, kad kambarys atrodytų gerai, neužtenka jį tiesiog apstatyti moderniais baldais. Vienos svarbiausių taisyklių įrenginėjant namus yra simetrija ir proporcijos. Jos lemia, kaip bus išnaudota erdvė ir kaip žmogus jausis įėjęs į kambarį. Dalinamės patarimais, kurie padės teisingai užpildyti patalpą, kad namai atrodytų ne tik jaukūs, bet ir erdvūs.

Išskirkite kambario centrą

Žmogaus smegenys funkcionuoja taip, kad įėjus į patalpą akys pirmiausia fiksuoja didelius, aiškios struktūros daiktus. Tad pirmąjį įspūdį visada lemia bendras kambario vaizdas, o ne jaukios ir stilingos detalės. Tokiu atveju, simetriškai ir proporcingai išdėlioti daiktai žmogaus smegenims atrodo paprasčiau, o tai reiškia, kad tokiame kambaryje žmogus iškart jaučiasi komfortiškai ir jaukiai.

Ekspertų teigimu, lengviausias būdas kambaryje sukurti simetriją yra išsirinkti vieną daiktą, kurį akcentuosite, kaip kambario centrą. Tuomet kitus baldus patariama dėlioti aplink, tolygiu atstumu, nesustumiant visko į vieną kampą. Pavyzdžiui, svetainėje paprasčiausia visą kambario interjerą kurti aplink televizorių.

Šiais laikais televizorių į kambarį integruoti tvarkingai ir stilingai nebėra jokia problema, kadangi technologijų gamintojai ištobulino ekranų dizainus taip, kad galima juos įsigyti lenktus, kabinti ant sienos ar statyti kambario viduryje. Pavyzdžiui, „Samsung“ sukūrė „QLED“ televizorių dizainą taip, kad juos galima kabinti prie pat sienos, nepaliekant nė mažiausio tarpelio. Vienu laidu prijungiami kiti šaltiniai atrodo tvarkingiau, o keičiami rėmai ekraną paverčia ne tik prietaisu, bet ir stilinga namų detale.

Įvertinkite dydžius

Rinkdamiesi baldus, atkreipkite dėmesį į  jų dydį. Jei svetainė nedidelė, pagalvokite, ar jums tikrai reikia ir sofos, ir fotelių? Galbūt geriau gremėzdiškus fotelius pakeisti mažesniais pufais? O vietoje komodų verčiau įsigyti keletą lentynų, jos taip pat vizualiai didina kambarį.

Tam, kad atrodytų daugiau vietos stenkitės tarp baldų išlaikyti atstumą ir nestumkite vienas šalia kito. Pavyzdžiui, televizorius įprastai yra renkamas pagal žiūrėjimo atstumą, kuris matuojamas nuo vietos, iš kurios bus žiūrima į ekraną. Visiems žinoma taisyklė, kuo didesnis ekranas – tuo didesnis atstumas nuo jo turi būti.

Taisyklė yra teisinga, tačiau nereiškia, kad turint nedidelę svetainę, būtinai turite pirkti mažą televizorių. Naujoviška „QLED“ technologija išsprendė problemą, kai žiūrint iš arti matosi ekrano pikseliai. Šios technologijos pagalba ekranas šviesą paskleidžia itin tolygiai ir sumažina šviesos nuotėkį, tad žiūrėjimo patirtis tampa patogi iš visų kampų – iš toli, iš arti ir net iš šono. Tai reiškia, kad šiuolaikinės technologijos leidžia dideliu ekranu mėgautis ir mažesnių namų šeimininkams.

Būkite minimalistiški

Per didelis daiktų kiekis gali apsunkinti net didelę namų erdvę. Todėl venkite nereikalingų smulkmenų ar akį rėžiančių dekoracijų. Daiktais nukrauti namai ne tik vizualiai mažina erdvę, bet ir prideda rūpesčių – dulkių valymas nuo kiekvieno suvenyro gali tapti erzinančia rutinos dalimi.

Pravartu pagalvoti apie kiekvieno daikto paskirtį ir atsakyti sau į klausimą – ar tikrai jį panaudosite? Taip pat naudinga įsigyti daugiafunkcinius baldus, kaip kavos staliukas besitransformuojantis į valgomą stalą ar batų dėžė, atstojanti suoliuką prieškambaryje.

Jei kambarys itin mažas, venkite sienas nukabinėti paveikslais ir nuotraukomis, nes erdvė atrodys dar ankštesnė. Geriau pasikabinkite vieną šviesų paveikslą. Na, o jeigu planuojate pirkti televizorių –atkreipkite dėmesį į tuos, kurie turi vadinamą aplinkos režimą:  jis leidžia televizoriaus ekrano foną pritaikyti prie kambario sienų spalvos ar rašto, arba pačiam išsirinkti gražius, prie interjero derančius vaizdus tuomet, kai nežiūrite televizoriaus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.