Publikuota: 2021 m. 13 kovo d. 09:00
9 Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės darbai mylintiems Lietuvos pajūrį

Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė, „Pavakarys prie Baltijos“ (iš ciklo „Pajūrio vaizdai“)

Tikriausiai jau daugelis pasiilgo vasariško Lietuvos pajūrio. Auksinės kopos, raibuliuojantis Baltijos jūros vanduo ir danguje klykaujančios žuvėdros – visa tai įamžinta ir menininkės F. Linčiūtės-Vaitiekūnienės tapybos darbuose. Apžiūrėti autorės kūrinius gyvai ir juos įsigyti galima Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Utenoje įsikūrusiose „2DI“ pardavimų vietose

F. Linčiūtė Vaitiekūnienė (1942) – Lietuvos scenografė, tapytoja, dailininkų sąjungos narė.  Menininkė kūrė scenografiją pirmajam lietuviškam miuziklui „Velnio nuotaka“, filmams „Herkus Mantas“, „Mano vaikystės ruduo“, spektakliams „Piteris Penas“, „Spyruoklinis kareivėlis“, „Baltasis vilkas“, „Barbora Radvilaitė“ ir kt. Iš viso, kūrėja prisidėjo prie 12 kino filmų ir net 40 spektaklių, taip pat televizijos ir kitų scenos projektų. Dailininkė dalyvavo personalinėse ir grupinėse parodose daugelyje Lietuvos miestų, Lenkijoje, Norvegijoje ir net Indijoje, nuolat keliauja, tačiau nepraranda ryšio su gimtuoju kraštu.

„Prie Baltijos… Daug pasauly žydrų vandenų, balto smėlio paplūdimių, bet man mieliausia Baltijos pakrantė, su vėjo genamom smiltim, baltom bangų keterom lyg karūnom, o kartais ir visai rami, lyg laukianti, kartais tamsi ir susimąsčiusi. Smagu žiūrėti į baltus atklystančius paukščius, justi drėgno smėlio vėsumą ir džiaugtis begalybe pilkšvų tonų, kuriuos keičia tik saulė ir vėjas, stebėtis vakaro ar ryto žara, savaip nuspalvinančia viską aplinkui. Visą šį grožį gali rasti čia, prie jūros, prie mūsų Baltijos. Aš tą tikrai mačiau, nes šie darbai gimė iš natūros, kai akis ir širdis sakyte sakė, jog esi šios visumos dalelė“, – apie savo kūrinius yra kalbėjusi autorė.

9. „Pilka“ (iš ciklo „Pajūrio vaizdai“)

8. „Rytas prie Baltijos“ (iš ciklo „Pajūrio vaizdai“)

7. Iš ciklo „Pajūrio vaizdai“

6. „Palangos parke“ (iš ciklo „Pajūrio vaizdai“)

5. „Giedra“ (iš ciklo „Pajūrio vaizdai“)

Daugiau informacijos apie darbą ir jo įsigijimą rasite čia.

4. „Pavakarys prie Baltijos“ (iš ciklo „Pajūrio vaizdai“)

3. „Nidos kopos“ (iš ciklo „Pajūrio vaizdai“)

2. „Pamarys“ (iš ciklo „Pajūrio vaizdai“)

Daugiau informacijos apie darbą ir jo įsigijimą rasite čia.

1. „Ramu prie Ronžės“ (iš ciklo „Pajūrio vaizdai“)

Įsigyti F. Linčiūtės-Vaitekūnienės darbų galite Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Utenoje įsikūrusiose „2DI“ pardavimo vietose.  Daugiau autorės kūrinių galite pamatyti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.