Publikuota: 2021 m. 3 kovo d. 09:00
Moderni elegancija: pokalbis su dizainere Eugenija Auguliene

 

Diz. Eugenija Augulienė

Eugenija Augulienė, interjero dizaino studijos ebi įkūrėja

Sutiksite, kad šiandien dizainas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jį matome visur – aprangoje, namų apyvokos reikmenyse, technologiniuose įrenginiuose, eksterjere ir interjere. Labai džiaugiuosi, kad esame vis mažiau abejingi sau ir mus supančiai aplinkai, vis dažniau dairomės drąsesnių sprendimų, išeiname iš komforto zonos ir bandome rasti tai, kas būtent mus padaro gražesnius tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

Didelio tempo ir nuolatinių pokyčių fone itin svarbu, kad kiekvienas naujas interjeras turėtų savo identitetą, kitaip sakant, charakterį, istoriją,. Šis etapas formuojamas palaipsniui, tad iškilusius klausimus ir problemas dažnai tenka spręsti netradiciškai.

Domėjimasis naujovėmis, dizaino parodomis ir pristatymais, užsienio dizainerių patirtimi man padeda į kiekvieną situaciją žvelgti kūrybiškai. Visa kita – nuoseklus ir kryptingas darbas. Man, kaip dizainerei, artima mintis, kad daugiau yra mažiau. Nemėgstu chaotiškų ir apkrautų interjerų. Pirmenybę teikiu švarioms patalpoms, kuriose nugali erdvės pojūtis ir yra tik patys būtiniausi daiktai. Kiekvienam naujam projektui stengiuosi suteikti lengvumo, harmonijos ir natūralumo.

Kaip susigaudyti milžiniškoje apdailos medžiagų pasiūloje?

Prioritetai.

Naujų namų interjero kūrimas – tai ilga ir ne visada lengva kelionė išsvajoto kampelio link. Žinoma, procesą palengvina ir pagreitina šios srities profesionalai, tačiau jeigu nusprendėte interjerą kurti patys, reikėtų atsiminti kelias svarbias taisykles:

1. Atsakyti sau į klausimą: kokie stiliai ir sprendimai man priimtini, o kokie ne?
2. Kokios šiandienos interjero dizaino tendencijos?
3. Kokias vertybes norite pabrėžti rengdami savo namus?
4. Koks būsimo projekto biudžetas? Norėdami sukurti išraiškingą ir unikalų interjerą, turite būti pasiryžę priimti nestandartinius sprendimus, privalote būti lankstūs, priimti naujoves, o kartais net peržengti per save.

Kaip sukurti modernios elegancijos derinius interjere?

Pastaruoju metu savo darbe vis dažniau susiduriu su žmonėmis, pavargusiais nuo paprastų skandinaviško stiliaus erdvių ir besidairančių solidesnių interjerų, kurie juos džiugintų ir įkvėptų ne vienus metus. Dažniausiai tai yra modernios klasikos arba šiuolaikiškos elegancijos apraiškos moderniame būste. Būtent minėtieji stiliai inspiravo mane sukurti šį interjerą.

Dizainas _Moderni elegancija

Interjeras.lt nuotr.

Svetainės dizainas.

Neretai būtent svetainė atlieka reprezentacinį vaidmenį, ji – tarsi visų namų ašis, todėl šiai patalpai reikia skirti ypač daug dėmesio. Aš pasirinkau nuostabius Harlequin bendrovės tapetus „Makalu“ iš Momentum 4 kolekcijos (1). Jie – unikalūs: spalvų perėjimai į subtilų blizgesį, rašto formos iškalbingumas ir paviršiaus faktūra tikrai nepaliks abejingų.
Tapetais būtų dekoruojama tik centrinė svetainės siena, o ją papildytų šiltai pilkšvo atspalvio dažai.

Vaiko kambarys.

Vaiko kambariui parinkau fantaziją žadinančius Cole & Son tapetus , dizainas -„Woods and Stars“ iš Whimsical kolekcijos (2). Miško motyvas su sidabrinėmis žvaigždėmis sukuria pasakišką atmosferą, skatinančią vaiko vystymąsi.

Miegamasis.

Poilsio ir relaksacijos vieta – taip dažniausiai apibūdinamas miegamasis. Kambariui parinkti neutralesni, tačiau labai subtilūs Harlequin sienų apmušalai „Distinct“ iš Momentum 4 kolekcijos (3). Blizgi Momentum spalvų paletė dera su neutraliais atspalviais ir puikiai įsilieja į bendrą namų stiliaus koncepciją.

Darbo kambario dizainas.

Darbo kambaryje svarbu skatinti mintis ir sukurti vietą kūrybinėms inspiracijoms gimti. Harlequin tapetai, dizainas – „Sumi“ iš Momentum 3 kolekcijos (4) puikiai pabrėžia šios patalpos idėją. Įstrižas linijinis raštas suteikia erdvei ekspresyvumo, o pilkšvas fonas šiek tiek neutralizuoja aktyvią kompoziciją. Įstrižainių motyvas atsikartoja visame interjere – ne tik sienų apmušaluose, bet ir baldų, šviestuvų formose.
1 – Harlequin tapetai, „Makalu“, 111584Momentum 4 kolekcija (D. Britanija);
2 – Cole & Son tapetai, „Woods and Stars“, 103/11048Whimsical kolekcija (D. Britanija);
3 – Harlequin tapetai, „Distinct“, 111566Momentum 4 kolekcija (D. Britanija);
4 – Harlequin tapetai, „Sumi“, 110887Momentum 3 kolekcija (D. Britanija);
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.