Publikuota: 2024 m. 13 vasario d. 09:00
Gamyklos konversija „Betono Fabrikas“ („Metų interjeras / Auksinė paletė‘22“)

DO ARCHITECTS nuotr.

„Dizona“ kviečia susipažinti su konkurso „Metų interjeras“ dalyviais. Šį kartą jūsų dėmesiui studijos DO ARCHITECTS kurtas projektas („Metų interjeras / Auksinė paletė‘22“).

Gamyklos konversija „Betono Fabrikas“

Vilkpėdė, kadaise buvusi intensyvios pramonės rajonu, šiandien ruošiasi savo renesansui. Pagal Vilniaus Bendrojo plano (2021) sprendinius, Vilkpėdės teritorija tampa perspektyvinė plėtros zona. Vieta yra strategiškai potencialiausia Vilniaus miesto plėtros teritorija, turinti visą miesto infrastruktūrą bei pakankamai arti svarbių miesto taškų. Neries, Vingio parko ir kitų žalių plotų apsupta Vilkpėdė turi visus šansus tapti iš¬skirtiniu rajonu, išlaikant jau esamą istorinį ir kultūrinį paveldą.

„Betono fabrikas“ – tai pirmoji iniciatyva atkurti visą buvusią ,,Vilniaus namų statybos kombinato“ teritoriją ir išnaudoti visą jos gamtinį, architektūrinį ir infrastruktūrinį potencialą, siekiant paskatinti naują kokybišką, gerai veikiančią ir humanišką urbanistinę struktūrą – „Betono kvartalą“. Istoriškai „Betono fabrikas“ veikė kaip betoninių elementų armatūros skyrius. Jame buvo tik keletas, tačiau šviesių ir erdvių kambarių su dideliais langais ir atvira pastato konstrukcija. Deja, uždarius gamyklą, tikriausiai dėl ekonominių priežasčių, langai buvo sumažinti, o viduje padarytos nereikalingos pertvaros. Taigi, mūsų tikslas projektuojant šį pastatą buvo atkurti tai, kas ten buvo, naudojant šiuolaikinį erdvės, funkcijos ir tvarumo supratimą.

Siekiant užtikrinti patogią darbo aplinką, didelės patalpos buvo padalintos į kelis mažesnius biurus išilgai atviro fasado, užtikrinančio nuolatinę natūralią dienos šviesą. Visos patalpos yra vizualiai sujungtos vienos su kitu per įstiklintą langą, esantį toje pačioje vietoje plane, todėl sukuriamas savotiškas erdvinis tunelis su nenutrūkstamu vaizdu per beveik visą pastatą.

Šalis: Lietuva
Plotas: 2650 m2

Daugiau interjero nuotraukų rasite čia:

„Metų interjeras / Auksinė paletė’“ – solidžiausias profesionalių interjero kūrėjų konkursas, kuriuo siekiama kelti interjero kultūrą Lietuvoje. Iki šiol konkurse jau dalyvavo per 250 architektų ir dizainerių. Vertinti buvo pateikta daugiau nei 1 500 darbų. Įteikta daugiau nei šimtas viena „Auksinė paletė“ – interjero dizaino „Oskaras“.

Visą konkurso Metų interjeras / Auksinė paletė dalyvių kurtų interjerų galeriją galite peržiūrėti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.