Publikuota: 2023 m. 23 gruodžio d. 09:00
Butas Labdarių g. („Metų interjeras / Auksinė paletė‘22“)

Simono Linkevičiaus nuotr.

„Dizona“ kviečia susipažinti su konkurso „Metų interjeras“ dalyviais. Šį kartą jūsų dėmesiui Vaidos Kandratavičiūtės bei interjero dizaino ir architektūros studijos IDAS kurtas projektas („Metų interjeras / Auksinė paletė‘22“).

Butas Labdarių g.

Projektas yra nuostabiame UNESCO pasaulio paveldo Vilniaus senamiesčio dalyje, todėl ir kurti jį buvo malonus iššūkis. Privalėjome gerbti šį palikimą ir istoriją nepaisant to, kad objektas yra naujai pastatytame name. Bendra objekto plotas ne mažas, tačiau šeimininkams tai būstas, skirtas poilsio savaitgaliams senamiestyje, o ne nuolatiniam gyvenimui, todėl ir poreikiai erdvių išplanavimui buvo orientuoti į jų gyvenimo būdą. Atviros erdvės tarp svetainės, valgomojo ir virtuvės tarsi baltas popieriaus lapas kėlė užsakovų lūkesčius namų funkcinėms zonoms taip projektą padarydamos įdomų ir sudėtingą – be fizinių sienų sukurti ir sujungti tris skirtingas zonas. Iš šio uždavinio ir gimė interjero kulminacija – aktyviai žalios spalvos multiplikacinis individualiai projektuotas baldas – siena ir jungiantis, ir skiriantis skirtingas funkcines zonas. Balde paslėpti visi svarbiausi buities prietaisai, sandėliavimas (kas leidžia visas erdves išlaikyti optiškai lengvas ir neapkrautas) ir dirbtinio vėdinimo mechanizmai.

Projekte siekta pabrėžti rafinuotą senamiesčio dvasią, bei sujungta seno matomo pro langus ir naujo funkcionalaus grožio sinergiją viename. Namų interjero koncepciją jaučiame ir smulkiausiose dėtalėsė – senos fotomenininko A. Sutkaus istorines akimirkas fiksuojančiose didelio formato nuotraukos bei legendinės dainininkės Tinos Turner dvasia atspindinti art deco šviestuvų kolekcija Turner.

Šalis: Lietuva
Plotas: 87m2

Daugiau interjero nuotraukų rasite čia:

„Metų interjeras / Auksinė paletė’“ – solidžiausias profesionalių interjero kūrėjų konkursas, kuriuo siekiama kelti interjero kultūrą Lietuvoje. Iki šiol konkurse jau dalyvavo per 250 architektų ir dizainerių. Vertinti buvo pateikta daugiau nei 1 500 darbų. Įteikta daugiau nei šimtas viena „Auksinė paletė“ – interjero dizaino „Oskaras“.

Visą konkurso Metų interjeras / Auksinė paletė dalyvių kurtų interjerų galeriją galite peržiūrėti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.