Publikuota: 2023 m. 24 gegužės d. 08:30
Patogaus miegamojo ABC: nuo tinkamos spalvų paletės iki lovos

miegamojoKone trečdalį gyvenimo praleidžiame miegodami, todėl tai, kaip įsirengiame savo miego oazę – miegamąjį, itin svarbu tiek miego kokybei, tiek ir bendrai savijautai. „Domus galerijos“ ambasadorė – interjero dizainerė – Elžbieta Skunčikienė pataria, kaip nepamirštant stiliaus įsirengti kokybiškam poilsiui tinkamą miegamąjį.

Televizorius – vis retesnis miegamojo atributas

Įsirenginėjant būstą miegamasis greičiausiai nelaikoma svarbiausia namų erdve – jį nukonkuruoja virtuvė, valgomasis su svetaine, kur praleidžiama daugiausiai laiko ir priimami svečiai. Tačiau dėmesio nusipelno ir miegamasis – tai, kiek laiko skiriama netrukdomam poilsiui diktuoja ir dienos nuotaiką, savijautą bei darbingumą. Kūrybinės studijos „Soulhouse“ vadovė bei interjero dizainerė E. Skunčikienė pastebi, kad įsirengdami miegamąjį žmonės vis daugiau dėmesio skiria patogų ir kokybišką poilsį užtikrinantiems interjero sprendinams, todėl televizorius tik labai retais atvejais sutinkamas šiuolaikiniame miegamajame.

Tinkamas plotas ir langų orientacija

Pasak interjero ekspertės, jei yra galimybė, idealu miegamajam skirti apie 20 kv.m. plotą. „Tokios kvadratūros tinkamai įrengtas kambarys bus ir jaukus, ir funkcionalus. Tuo tarpu langų orientacija gana individualus dalykas – vieniems norisi kuo daugiau šviesos, o kitiems langas miegamajame gali būti nedidelis ir nukreiptas nors ir į šiaurę, nes ten tik miegama ir šviesos kiekis gali būti minimalus“, – pasakoja „Domus galerijos“ ambasadorė ir papildo, kad dažniausiai miegamąjį stengiamasi orientuoti į rytus, kad pasiektų pirmieji saulės spinduliai.

miegamojo

Rytinė miegamojo langų pusė būtų teisinga ir pagal gamtos padiktuotą paros ritmą – keltis su saule, kuomet prie natūralios šviesos žmogus yra darbingesnis, jaučiasi energingesnis. Miegamasis yra turbūt vienintelis kambarys namuose, kur užuolaidos būtinos. Svarbu, kad jos uždengtų visą lango plotą, o stilių reikėtų derinti prie bendro miegamojo interjero ir spalvų. Siekiant užtikrinti kuo geresnę miego kokybę dažniausias pasirinkimas yra šviesai nepralaidžios, tvirtos medžiagos užuolaidos, kurios izoliuoja ir dalį aplinkos garsų. Siekiant dar daugiau ramybės neretai klojama kiliminė danga, įstatomos durys su papildoma garso izoliacija.

Minkštas kilimas – būtinas jaukaus miegamojo atributas, kuris dar ir izoliuoja garsus. Miegamajame būtų praktiškiausia rinktis kilimą, kuris uždengtų bent poros žingsnių plotą aplink visą lovą, kad bet kur išlipus būtų galima minkštai ir šiltai padėti kojas.

Pirmenybė ramioms spalvoms

Spalvos stipriai veikia nervų sistemą, todėl pasak interjero dizainerės, miegamajame rekomenduojama rinktis ramius ir harmoningus derinius, kurie leidžia atsipalaiduoti,  ramiai užmigti ir kartu jaustis žvaliai nubudus. Šių metų pagrindinės tendencijos miegamąjame veda link švelniai rožinės spalvos ir jos derinių su mėlynais, molio ar kavos atspalviais. Tačiau šios spalvos turėtų būti naudojamos tik kaip akcentai, o bendrą foną geriausia išlaikyti ramų ir harmoningą, tai galėtų būti, pavyzdžiui, baltas ar šviesiai pilkas fonas.

miegamojo

Masureel International nuotr.

Anot E. Skunčikienės, tai, kokias spalvas rinktis kambaryje padiktuoja ir langų orientacija. „Paprastai, jei miegamojo langai orientuoti rytų ar pietų kryptimi – renkamos šaltesnės spalvos, jei į šiaurę ar vakarūs – šiltos. Tačiau čia svarbu atsižvelgti ir į langų dydį, nes nuo to stipriai priklauso, kiek šviesos pateks į miegamąjį“, – sako „Domus galerijos“ ambasadorė.

Dėmesio centre – lova

Lova, vienareikšmiškai yra pagrindinis miegamojo akcentas. Tačiau miego kokybei kur kas už lovos rėmą svarbesnis yra čiužinys – patogaus čiužinio paieškos turėtų būti pagrindinių darbų sąraše įsirengiant miegamąjį. „Taip pat svarbu ir lovos dydis, tačiau tai labai individualu ir kiekvienas žinome geriausiai, kiek vietos reikia norint patogiai išsimiegoti. Kalbant apie mažo ploto miegamąjį reikėtų pirmiausia apsispręsti dėl norimo lovos dydžio ir neaukoti miego komforto erdvės kambaryje sąskaita. Geriau turėti didelę ir patogią lovą ir pasilikti aplink ją minimalius 60 cm atstumus praėjimams, nei miegoti per siauroje lovoje”, – pataria E. Skunčikienė.

Apšvietimas ir jaukumo elementai

Patogiausia miegamajame įsirengti centrinį šviestuvą su galimybe reguliuoti šviesos intensyvumą. Greta pagrindinio šviestuvo turėtų atsirasti ir galvūgalyje prie sienos tvirtinami šviestuvai, o norint daugiau jaukumo – toršerai ant naktinių stalelių.

Minkštas kilimas – būtinas jaukaus miegamojo atributas, kuris dar ir izoliuoja garsus. Miegamajame būtų praktiškiausia rinktis kilimą, kuris uždengtų bent poros žingsnių plotą aplink visą lovą, kad bet kur išlipus būtų galima minkštai ir šiltai padėti kojas. O naktinis staliukas gali stovėti ir ant grindų.

Miegamojo žmonės nelinkę apkrauti baldais ir interjero detalėmis, tačiau visuomet galima rasti vietos paveikslams, pabrėžiantiems namų gyventojų individualų skonį arba kambariniam augalui. Jie ne tik pagyvina interjerą, bet ir filtruoja orą, papildo kambarį deguonimi, todėl puiku, jei miegamajame atsiranda vietos ir jiems. E. Skunčikienė pataria rinktis augalus, labiausiai tinkančius šiai zonai – levandą, alaviją ar gebenę.

Miegamasis – bene intymiausia namų zona, todėl nemažai interjero sprendimų čia diktuoja ir individualūs poreikiai, pavyzdžiui, „Domus galerijos“ ambasadorė pastaruoju metu pastebi įdomią tendenciją – miegamąjį sujungti su drabužine, perskiriant juos tik perregima stikline pertvara. Jei miegamasis yra pakankamai erdvus, moterys čia mėgsta įsirengti ir mažą savo grožio kampelį su kosmetiniu staliuku ir veidrodžiu. Rytais, kai visi šeimos nariai turi kažkur laiku išsiruošti tai dar ir labai praktiškas sprendimas – nereikia visiems dalintis vieno veidrodžio vonioje. Tačiau svarbu, kad ieškant išskirtinių sprendimų iš akiračio nebūtų pamestas pagrindinis tikslas ir miegamojo paskirtis – kokybiškas poilsis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.