Publikuota: 2022 m. 23 vasario d. 12:18
Nekilnojamojo turto Oskaruose Paupio rajonas – tarp 4 geriausių projektų pasaulyje
Paupio rajonas

Paupys. Fot. Evaldas Stakėnas

Paupys – pirmasis lietuviškas nekilnojamojo turto projektas, nominuotas prestižiniuose MIPIM apdovanojimuose. Šiemet jis pretenduoja tapti geriausiu urbanistiniu projektu pasaulyje – šioje kategorijoje apdovanojami projektai naujam gyvenimui prikėlę apleistas, nenaudojamas miesto teritorijas ar pastatus ir sukūrę naujus, tvarius traukos centrus.

Jau daugiau nei 30 metų vykstančiuose vienuose svarbiausių NT apdovanojimuose pasaulyje geriausio urbanistinio projekto kategorijoje kartu su Vilniaus Paupio rajonu nominuotas Londono prekybos ir pramogų rajonas Borough Yards, Japonijos Kumamoto miesto Sakuramachi-Hanabata rajono atnaujinimo projektas bei „The Ellinikon Experience“ parkas Atėnuose.

„Mums didelė garbė, kad mūsų idėjos ir pastangos įvertintos pasauliniu mastu. Tai laimėjimas mums visiems, lietuvių urbanistams ir architektams. Džiaugiamės, kad su šiuo įvertinimu atsiranda dar daugiau priežasčių didžiuotis lietuvių kūryba ir pasiekimais“, – sako Sigita Survilaitė-Mekionienė, „Darnu Group“ generalinė direktorė.

Naujasis Paupio rajonas kuriamas „Unesco“ saugomame Vilniaus Senamiestyje. Septynios lietuvių architektų studijos, vietoje buvusių apleistų pramoninių teritorijų, suprojektavo septynis Senamiesčio stilistiką atliepiančios, modernios architektūros gyvenamuosius kvartalus, verslo centrus, parduotuvėles, Paupio turgų ir kino teatrą.

Paupio rajonas

Paupys. Fot. Evaldas Stakėnas

Kuriant rajoną nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takai, įrengtas Paupį su Užupiu jungiantis tiltas. Naujuoju miesto traukos centru tapusiame Paupyje šiandien veikia daugiau nei 60 verslų, po atviru dangumi kuriama urbanistinio meno galerija. Čia vykstantys pokyčiai paskatino konversijas ir aplinkiniuose rajonuose.

Paupio rajonas

Paupys. Fot. Evaldas Stakėnas

Nugalėtojas MIPIM parodoje Kanuose, Prancūzijoje bus paskelbtas kovo 17 d.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.