Publikuota: 2020 m. 21 lapkričio d. 09:00
Atskirų erdvių harmonija | diz. Aistės Mickevičienės patarimai

Interjero dizainerė, interjero studijos NOI narė Aistė Mickevičienė

Naujame projekte ieškau netradicinių sprendimo būdų, šviežumo dvelksmo ir išskirtinumo. Kiekvienas užsakovas man unikalus, dėl to jų unikalumą perteikiu interjere pritaikydama šiuolaikines tendencijas ir netikėtus derinius, kurie geriausiai atspindi asmens pasaulėžiūrą ir išskirtinumą.

Kad žmogus kiekviename savo būsto kampelyje jaustųsi puikiai, svarbiausia atrasti bendrą erdvių estetinį elementą – detalę, spalvą, raštą ir pan., kuris sietų atskiras patalpas, tačiau neįkyrėtų. Paieškas galime pavadinti namų interjero tematikos, pavyzdžiui, geometrinės grafikos, atskleidimu.

Taigi esate asmuo, kuriam patinka modernus interjeras su industrinio stiliaus priemaiša ir norite, kad jis atspindėtų šiuolaikines tendencijas, tačiau nežinote, kaip ieškoti tinkamiausios tematikos? Pirmiausia remkitės tuo, kas jums patinka, kas atskleidžia jūsų gyvenimo būdą, stilių, pomėgius ar net charakterį. Antra – domėkitės naujausiomis mados kryptimis bei jums imponuojančiais interjero stiliais  ir pasiimkite iš jų tai, kas jus žavi. O tada – derinkite kiekvieną detalę, spalvas ir raštus. Nepamirškite, kad bene didžiausią įtaką turi didieji plotai, t. y. grindys, sienos ir lubos.

Kai žinome stiliaus kryptį, patinkančius vyraujančių tendencijų aspektus, tematiką ir spalvų dermę, sukuriame bendrą interjero scenarijų. Tuomet kiekvienai erdvei suteikiame išskirtinumo, tačiau nenukrypstame nuo parengto bendrojo plano. Tarkime, šiuo atveju, jūsų konceptas – dinamiški, ryškūs ir kontrastingi namai.

Pagrindinėmis būsto spalvomis tampa neutraliosios juoda ir balta. Jos puikiai talkina akcentui – geometrinėms formoms. Tiek pasirinktos spalvos, tiek akcentas atspindi šiuolaikinį, modernų interjerą, mados kryptis ir leidžia saugiai naudoti industrinius komponentus. Tinkamai pateiktos geometrinės detalės gali tapti žaismingu ir nenuobodžiu komponentu. Pasirinktos grindys – gyvos, praktiškos ir tvirtos. Vinilinės grindys reikalauja mažai priežiūros ir yra atsparios įbrėžimams, o natūralumo ir švelnumo įspūdžio joms suteikia sendinimo efektas. Tokios grindys kuria namų istoriją, jos suteikia patalpai šilumos, todėl dera industriniuose interjeruose, kai norima sušildyti erdvę…

Grindys – „Quick-Step Livyn“, „Pulse“ kolekcija, pušis „Sundown“, PUGP40075 (Belgija);
Tapetai – „Eco“ tapetai „Stripe“, 6078, „Black and White“ kolekcija (Švedija).

Darbo kambarys

Jei patalpos sienos aukštos, tapetus galite klijuoti horizontaliai. Taip ji pažemės ir pailgės, pasidarys konfidencialesnė. Toks klijavimo būdas gali priminti klasikinį retro, tačiau kambarys bus visiškai šiuolaikiškas. Jeigu norite, kad būstas atrodytų aukštesnis, klijuokite sienų apmušalus vertikaliai, tik nepamirškite, kad iš pažiūros jis susiaurės. Tapetus klijuodami prasilenkiančiomis linijomis, gausime žaismingesnį efektą, kuris puikiai tiks tiems, kas dirba kūrybišką darbą.

Vaiko kambaryje taip pat gausu žaismingų geometrinių formų. Šįsyk pagrindas – trikampis. Ši figūra vaikui gali priminti eglutes ir kalnelius, todėl ji netiesiogiai siejasi su gamta. O ūgtelėjus, ši geometrinė forma atskleidžia kitas savo triados reikšmes: dangus–žemė–žmogus, dvasia–siela–kūnas, tėvas–motina–vaikas ir kt. Kadangi trikampiai išdėstyti dinamiškai ir tiek juoda, tiek balta spalvos turi tiek pat reikšmės, išklijuotos erdvės plotas atrodo harmoningai.

Grindys – „Quick-Step Livyn“, „Pulse“ kolekcija, pušis „Sundown“, PUGP40075 (Belgija);
Tapetai – „Borastapeter“ tapetai „Trapez“, 2742, „Wallpapers by scandinavian designers“ kolekcija (Švedija)

Svetainės zona

Svetainėje norime nekonfidencialios, bendravimą ir judėjimą skatinančios aplinkos, todėl pagrindinę sieną tiktų dekoruoti dinamiškais geometriniais raštais, kuriuos siūlo Skandinavijos dizaino atstovai. Galite pamanyti, kad šie tapetai – skandinaviško stiliaus atributas, tačiau dėl savo geometrijos jie dera su kita erdvėse naudojama grafika ir atitinka mūsų susikurtą temą. Šalia šių sienų apmušalų puikiai derėtų ryškesnių spalvų detalės, stilistiką atitinkanti komoda ar nuotraukos, todėl galite sukurti jaukų, linksmų šeimos akimirkų kampelį.

Miegamajame norime lengvumo ir švelnumo, todėl pasirinktas pynių raštas. Dėl grafikos išraiškingumo ir šešėlių žaismo jis suteikia tapetui 3D efektą. Regis, kad kambario siena padengta lengvu, banguojančiu audiniu, į kurį žiūrime iš labai arti ir vis labiau trokštame paliesti. Faktūroje regimas pieštuko štrichas sukelia įspūdį, jog tai ne sienų apmušalas, o piešinys ant sienos. Galite paklausti, ką šis tapetas turi bendra su geometrija? Ogi tarpusavyje persipynusios „audinio“ juostelės susiskirsto į geometrines figūras – kvadratėlius. Jeigu norite kambaryje dar daugiau dinamiškumo, apmušalus galite klijuoti 45 laipsnių kampu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.