Publikuota: 2020 m. 29 spalio d. 09:00
„WOW“ DERINIAI | diz. Vaidos Žemaitytės patarimai

 

Vieni keliauja skandinaviško, paprastumu pasižyminčio stiliaus link, o aš dairausi glamūriškų raštų ir žavesio, tad rinkdamasi tapetus atkreipiu dėmesį, ar jų vaizdas, piešinys kelia emociją. Jei žiūrint į juos neišsprūsta „wow“, jų neperku. Tapetai man – lyg meno kūrinys, kuris labai aiškiai perteikia interjero stilistiką ir nuotaiką. Norint sukurti harmoningą ir vientisą interjero veidą, visame name ar bute naudojami tapetai privalo derėti tarpusavyje geometrinėmis formomis, tematika, spalvine gama. Jei norite apsieiti be specialisto pagalbos, palengvinkite sau užduotį ir rinkitės tik iš vieno gamintojo katalogų (juose derės spalviniai ir geometriniai deriniai, tad nenuklysite nuo bendros stilistikos). „Intensyviais“ tapetais dekoruokite tik vieną sieną,  t. y. pagrindinę, kurią pirmiausia matome užėję į kambarį (dažniausiai ji būna už lovos ar sofos). Visas kitas tapetuokite vienspalviais tapetais arba dažykite jiems artima spalva.

Gavusi užduotį dekoruoti vieno namo pagrindines erdves, pradėjau nuo tinkamų grindų paieškos. Grindys interjero kūrimo procese atlieka svarbų vaidmenį, tad natūralus medis – siekiamybė. Šiam projektui parinkau itin sodraus ir prabangaus tono parketlentes. Jos bus tvirtas pagrindas tolesniam dekorui. Tradiciškai grindų lentos klojamos trumposiomis kraštinėmis į lango pusę, tačiau šį kartą pasirinkau drąsesnį sprendimą – kreipti jas 450 kampu: taip erdvė atrodys moderni ir optiškai didesnė. Siekdama sukurti vientisą interjerą, grindis visose patalpose naudosiu tokias pačias. Tapetų ir grindų deriniai:

Svetainės sieną už sofos nutariau dekoruoti gamintojo „Cole & Son“ vienais naujausių tapetų „Oblique“. Jų raštas kiek primena art deco motyvus: dinamiškos, tačiau kartu aiškios linijos, sidabro spalvos blizgesys – viskas, ko reikia išraiškingam svetainės kambariui. Likusias sienas dažau švelnia smėline spalva, identiška tapetų fonui.

Miegamasis kiek romantiškesnis ir ramesnis: visgi tai – poilsio oazė, tad raštas šiame kambaryje ramus, tapetų motyvas – lyg tyvuliuojantis vanduo. Šiam kambariui parinkau gamintojo „Anthology“ tapetus „Yuti“, kurių spalvinė gama itin harmoninga ir dera prie viso namo.

Darbo kambarys santūrus, tačiau atkartojantis svetainėje naudotą sidabro linijos motyvą. Atkreipiu dėmesį, kad nereiktų nuvertinti dryžių motyvo interjere. Nesvarbu, ar jis horizontalus, ar vertikalus, plonas ar storas, juodas ar baltas… Tai – tarytum klasika: jis santūrus ir niekuomet neišeina iš mados. Neapsiribokite vien sienų dekoru. Dryžiais galima puošti ir grindis ar net lubas. Jeigu visas namų interjeras ramus ir neutralių spalvų, pasirinkite išraiškingas dryžuotas grindis, kurios suteiks žaismingumo ir modernumo. Šiame kambaryje tris sienas dekoruoju dryžiu ir vieną raštuotais tapetais išryškinu kaip akcentinę.

Dekoruodama vaiko kambarį vėl grįžau prie gamintojo „Cole&Son“ – radau kai ką labai išskirtinio ir dinamiško. Karališkojo rombo (t. y. deimanto) motyvas dekoruojant vieną sieną itin žaismingai suskambės paauglio kambaryje. Smėlinė spalva „nuramins“ dinamišką raštą ir suteiks harmonijos.

Svečių miegamajam parinkau tapetus „Cole Son Mosaic“ – jie visiškai neįpareigojantys, bet kartu ir neišsiskiriantys iš bendros dekoruojamo namo tematikos ir spalvinės gamos. Tai deriniai išskirtinam interjerui.

Tapetus ir grindis galite apžiūrėti ir įsigyti 2DI salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.2di.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.