Publikuota: 2022 m. 22 kovo d. 13:53
Butas Vilniaus senamiestyje su išlaikytais paveldo fragmentais

Andriaus Stepankevičiaus nuotr.

Į interjero dizainerę Guodą Mariją Zmejauskienę kreipėsi užsakovai, svajojantys turėti butą Vilniaus senamiestyje. Klientai pageidavo turėti jaukius, funkcionalius, baldais ir daiktais neperkrautus namus. Atsižvelgiant į objekto vietą, buvo pasirinkta interjero kryptis – lengvos, modernios klasikos stilistika „su cinkeliu“. Kuriant dizaino viziją, reikėjo atlikti polichrominį tyrimą,  kad būtų nustatyta,  ant kurių sienų galima išsaugoti senamiesčio paveldo fragmentus.

Interjeras dalyvauja „Metų interjeras / Auksinė paletė ’21“ konkurse. Kadangi tai labai senos statybos butas, nebuvo galima keisti jo sienų padėties. Dizainerė stengėsi laikytis senesnio suplanavimo. Pasak specialistės, siena, kur suprojektuotas pusbarinis valgomojo stalas, buvo iš dalies nugriauta, kad nedidelės kvadratūros būsto erdvės būtų kuo atviresnės ir kad būtų juntamas erdviškumas.

Interjero dizainas Guodos Marijos Zmejauskienės
Studija ubuntu•interior
Nuotraukos Andriaus Stepankevičiaus

Plačiau skaitykite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.