Publikuota: 2022 m. 3 lapkričio d. 09:00
Tapetų klijavimas: 8 paprasti žingsniai, kurie palengvins šį darbą

 

Daugelis mano, kad klijuoti tapetus yra sudėtinga, kai iš tikrųjų tai yra labai paprasta ir netgi gali būti smagu. Be to, galėsite didžiuotis ir jaustis laimingu, kada sienas išsiklijavote pats! Tam mes sukūrėme instrukciją „žingsnis po žingsnio“, kuri paaiškins, kaip reikia klijuoti tapetus.

Tapetų klijavimas:

Tapetų klijavimo žingsniai

1. Prieš pradedant įsitikinkite, kad siena yra lygi ir glotni, o paviršius stabilus. Jei reikia, užglaistykite ir nušlifuokite. Pradėkite nuo labiausiai matomo kambario kampo. Nuo ten klijuokite ta pačia kryptimi, juosta po juostos. Tokiu atveju bet kokie nedideli trūkumai, tokie kaip rašto suderinimas, bus mažiau pastebimi. Labai svarbu, kad pirmoji tapetų juosta būtų užklijuota itin tiesiai. Tad visuomet naudokite gulsčiuką. Naudodami jį vertikaliai nubrėžkite tiesią liniją nuo minėto kampo (apie 53 cm pločio), kuri bus naudinga klijuojant pirmąją juostą.

2. Tepant klijus šalia grindjuosčių ir lubų apdailos elementų naudokite šepetėlį.

3. Klijus ant sienos tepkite naudodami volelį.

Tapetų klijavimo žingsniai

4. Išvyniokite pirmą tapetų juostą, lengvai pritvirtinkite viršuje ir naudodamiesi linija, kurią nupiešėte ankščiau, patikrinkite ar ji tiesi. Kai įsitinkinsite, kad bus lygu, tuomet tvirtai prispauskite viršutinę tapeto dalį ir nupjaukite popierių ties lubų apdaila. Būtų geriau, jei ties grindimis naudotumėte laikiklį arba padėklą, skirtą tapetų rulonui, bet jei grindys yra švarios, tuomet tai nėra būtina.

5. Naudodami tapetavimo įrankį išlyginkite likusią tapeto juostos dalį, judėdami nuo vidurio į viršų, tuomet nuo vidurio į apačią ir galiausiai lyginkite kraštus. Po kiekvieno perbraukimo pašalinkite nuo tapetavimo įrankio klijų perteklių. Atkreipkite dėmesį, kad tapetų šepečiai skirti išlyginti oro burbuliukus ir yra per minkšti, todėl naudokite anksčiau minėtą specialų tapetavimo įrankį (plastikinę mentelę).

6. Prispauskite kraštą apačioje ties grindjuostėmis ir naudodami aštrų skustuvą nupjaukite popierių.

Tapetų klijavimo žingsniai

7. Kartokite 4–6 žingsnius, jei reikia, derinkite raštą su ankščiau išklijuota tapetų juosta.

8. Naudodami drėgną kempinę nuvalykite klijų likučius. Nebijokite naudoti didesnio kiekio vandens – tapetų nesugadinsite. Klijų perteklių visada valykite po kiekvienos išklijuotos tapetų juostos.

Pagrindiniai patarimai: įrankius laikykite ranka pasiekiamu atstumu ir dažnai keiskite skustuvo ašmenis. Nepamirškite, kad kiekvienas skustuvas turi kelis ašmenis!

Baigta! Tapetų klijavimas gali būti smagus, svarbu išsirinti patinkančio rašto tapetus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.