Publikuota: 2022 m. gegužės 7 d. 09:00
5 knygos, kurios išmokys vaikus geriau suprasti ir pamilti meną

Ar tikite, kad vaikai gali su dideliu noru skaityti ne tik grožinę, bet ir edukacinę literatūrą? Viskas priklauso nuo to, kaip ji pateikta. „Modernaus meno centras“ (dabar – MO muziejus) rūpinasi, kad jų leidiniai būtų ne tik informatyvūs, bet ir kalbėtų vaikų kalba. Pristatome penkias šios leidyklos knygas, išradingai supažindinančias vaikus su meno pasauliu ir jo atstovais.

5. „13 paveikslų, kuriuos dera žinoti“, 2012 (Angela Wenzel)

Ši spalvinga, paprasta, bet patrauklia kalba parašyta knygelė yra puikus įvadas į meno pasaulį jau aštuonerių metų sulaukusiems vaikams. Skaitykite su savo atžalomis, pažinkite, diskutuokite, mokykitės apie meną kartu! Knygutėje atskleidžiamos visame pasaulyje išgarsėjusių kūrinių istorijos, intriguojančiai pasakojama apie tai, kokias paslaptis slepia gerai žinomi paveikslai, kaip reikėtų juos suprasti, į kokias jų detales atkreipti dėmesį. Leidinys papildytas laiko juosta, žodynėliu, įvairiais klausimais, kurie ne tik artimiau supažindina su meno kūriniais, bet ir padeda įtvirtinti įgytas žinias.“

Knyga „13 paveikslų, kuriuos dera žinoti“ išversta į daugybę pasaulio kalbų, platinama ne tik knygynuose, bet ir garsiausiuose pasaulio muziejuose.

Įsigyti knygą galite čia.

4. „13 modernių dailininkų, kuriuos dera žinoti“, 2014 (Brad Finger)

 

Knygelė pristato svarbiausius modernius dailininkus bei jų kūrinius, kurie praplėtė meno sąvoką ir į daiktus bei žmones pažvelgė naujai. Šie menininkai savo darbams naudojo neįprastas technikas, medžiagas, o kai kurie net išrado naujas meno rūšis. Gausiai iliustruota knygelė, papildyta menininkų biografijomis, žodynėliu bei laiko juosta, yra puikus įvadas į moderniojo meno istoriją kiekvienam smalsiam skaitytojui.

Įsigyti knygą galite čia.

3. „13 didžiųjų meno išradimų, kuriuos dera žinoti“, 2015 (Bettina Schümann)

Knygas„13 didžiųjų meno išradimų, kuriuos dera žinoti“ – intriguojanti mokomoji knyga, skirta vaikams nuo aštuonerių metų. Ar žinote, koks išradimas Klodui Monė ir impresionistams padėjo tapyti gamtoje? Apie ką pasakojo pirmieji komiksai? Kada pirmą kartą nutapytas autoportretas? Kas įamžinta pirmosiose fotografijose? Kaip kasdieniai daiktai tampa meno kūriniais? Į šiuos ir kitus įdomius, smagius, kultūrinį akiratį plečiančius klausimus atsakoma knygelėje, kurioje netrūksta spalvingų iliustracijų ir smalsumą kurstančių faktų. Įtvirtinti žinias padės žodynėlis ir chronologinės laiko juostos, kurias palyginę sužinosite, kas vienais ar kitais metais vyko pasaulyje, ir kas tuo pačiu metu dėjosi Lietuvoje.

Įsigyti knygą galite čia.

2. „13 menininkių, kurias dera žinoti“, 2015 (Bettina Schümann)

KnygasKnyga atskleidžia trylikos didžių menininkių gyvenimus. Tarp jų – Hana Hoch, Liubova Popova, Frida Kalo, Luiza Buržua ir kt. Skaitytojai sužinos, kada ir kur jos gyveno, apie ką svajojo, kaip įsitvirtino meno pasaulyje. Daug dėmesio, be abejo, skiriama ir autorių kūrybai, žymiausiems darbams. Galbūt, pastarosios moterys ir jų ambicingi gyvenimai taps įkvėpimu mergaitėms? Šis įtraukiantis leidinys taip pat papildytas laiko juosta, žodynėliu, svarbiomis meno sąvokomis bei klausimais, skirtais geriau įsisavinti naują informaciją. Knyga parašyta vaikams nuo aštuonerių metų, tačiau iš jos nemažai sužinos ir jų tėveliai.

Įsigyti knygą galite čia.

1. „Kultūringa pelė Stasė“, 2016 (Monika Krikštopaitytė)

Knygas

Kultūringa pelė Stasė – smalsus ir vaikams ypač patrauklus personažas, supažindinantis mažuosius skaitytojus su moderniu ir šiuolaikiniu menu Lietuvoje bei likusiame pasaulyje. Tiesa, tai – ne mokomasis leidinys, o tikrų tikriausias pasakojimas pelytės, per klaidą atsidūrusios… paveiksle. Knygoje verda nuotykiai, susitinka šmaikštūs ir spalvingi personažai, kurie bando įminti „didžiąją paslaptį“… Tėveliai taip pat galės pasitikrinti savo žinias, mat knygelėje gausu aliuzijų į kadaise gyvenusius užsienio bei mūsų šalies menininkus, jų darbus. Ne visus taip lengva atpažinti? Užpildyti spragas bus kur kas paprasčiau, tyrinėjant istorijos pabaigoje pateiktą kūrinių sąrašą. Vienu ar kitu būdu, kultūringa pelė Stasė parodys, kad menas – ne kas kita, kaip įdomus nuotykis, mokėjimas pažvelgti į pasaulį kitu kampu – kūrybiškai.

Įsigyti knygą galite čia.

Visas vaikams skirtas knygas apžiūrėti ir įsigyti galite 2DI e. parduotuvėje ir prekybos vietose. Apžiūrėkite asortimenta čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.